X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Ja jestem Hamlet" Agaty Dudy-Gracz to opowieść o powstawaniu spektaklu

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 11:44
- To opowieść o procesie. O tym, jak powstaje spektakl, ale przede wszystkim o niszczeniu teatru i świata. Nasz Hamlet postanawia bowiem zniszczyć cały zespół teatralny i zostać największym artystą wszech czasów - tak na antenie Polskiego Radia 24 wystawiany od 26 kwietnia na deskach Teatru Nowego w Poznaniu spektakl "Ja jestem Hamlet" przedstawiła jego reżyserka Agata Duda-Gracz.
Audio
  • 09.06.19 "DOMAGAŁAsięTEATRU" o spektaklu "Ja jestem Hamlet" w reż. Agaty Dudy-Gracz
Fragment spektaklu Ja jestem Hamlet
Fragment spektaklu "Ja jestem Hamlet"Foto: Facebook/Teatr Nowy Poznań

"Ja jestem Hamlet" to pięćdziesiąta sztuka autorstwa Agaty Dudy-Gracz. Ze względu na okrągły jubileusz postanowiła przygotować spektakl nietypowy i za taki w pełni można uznać jej najnowsze dzieło. Najnowsza zaproponowana przez nią sztuka nie jest bowiem stricte spektaklem, a raczej opowieścią o tym, jak się go przygotowuje. Poza tym artystka postanowiła na teatralne deski przenieść utwór, którego nie jest wielbicielką.

- Chciałam zrobić "Hamleta" dlatego, że go nie znoszę. Uważam, że hamletyzm jest potworną chorobą toczącą przede wszystkim środowisko artystyczne. Żyjemy w czasach Hamletów, czyli ludzi nieumiejętnych, którzy swoją legendę wybudowali albo na historii, albo na czyjejś śmierci, tak jak Hamlet na śmierci swojego ojca - tłumaczyła.

Jak przyznała Agata Duda-Gracz, choć "Ja jestem Hamlet" nie jest wierną kopią dzieła Williama Szekspira, to sztywno trzyma się jego ram. – Ten spektakl opiera się bardzo precyzyjnie na mechanizmach zapisanych przez Szekspira. Każda scena w nim odpowiada kolejnej scenie z dramatu angielskiego twórcy. Nasza opowieść jest opowieścią o procesie. Ona dotyczy powstawania spektaklu, ale mówimy przede wszystkim o niszczeniu teatru i świata. Nasz Hamlet postanawia bowiem zniszczyć cały zespół teatralny i zostać największym artystą wszech czasów - powiedziała reżyserka.

W roli głównej w spektaklu "Ja jestem Hamlet" występuje Michał Kocurek.

Audycję "DOMAGAŁAsięTEATRU" prowadził Tomasz Domagała.

Polskie Radio 24/bb

--------------------------------------

Data emisji: 8.06.2019

Godzina emisji: 22.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

'Hańba" Marcina Wierzchowskiego z Grand Prix Kaliskiego Festiwalu Sztuki Aktorskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 09:38
Oparta na powieści noblisty Johna Maxwella Coetzee'go sztuka "Hańba" w reżyserii Marcina Wierzchowskiego z krakowskiego Teatru Ludowego została laureatem Grand Prix Kaliskiego Festiwalu Sztuki Aktorskiej. W audycji "DOMAGAŁAsięTEATRU" rozmowa o przesłaniu spektaklu, winie i karze, ale także o aktorstwie i tworzeniu ekstremalnych postaci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Borys Godunow" Petera Steina w Teatrze Polskim w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 19:50
- Interpretacja naszej pracy należy do widza. Jasne jest, że reżyser Peter Stein nie próbuje narzucać jakiejkolwiek aktualizacji utworu. Wielkość literatury, jej uniwersalizm sprawdza się w czasie i w przestrzeni. Tak jest również w tym przypadku - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Seweryn, dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie i odtwórca głównej roli w dramacie Aleksandra Puszkina "Borys Godunow".
rozwiń zwiń