X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Turnus mija a ja niczyja" oraz "Instytut Goethego" – teatr komponowany Cezarego Tomaszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 14:40
Z okazji premiery spektaklu "Turnus mija, a ja niczyja. Operetka sanatoryjna" w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie, gościem audycji "DOMAGAŁAsięTEATRU" był znakomity reżyser teatralny i choreograf - Cezary Tomaszewski.
Audio
  • 13.04.19 Cezary Tomaszewski i spektakle w jego reżyserii: „Instytut Goethego” i „Turnus mija, a ja niczyja. Operetka sanatoryjna”
Fragment spektaklu Turnus mija, a ja niczyja. Operetka sanatoryjna
Fragment spektaklu "Turnus mija, a ja niczyja. Operetka sanatoryjna"Foto: facebook.com/TeatrSlowackiego

Akcja krakowskiego spektaklu rozgrywa się w Sanatorium Uzdrowiskowym i Pijalni Wód im. prof. dr. Józefa Dietla. Grupa inwestorów przybyłych do ośrodka zastanawia się, w co warto zainwestować: w turystykę zdrowotną, doznania sensoryczne, czy może w wody lecznicze.

– Pomysł na spektakl podsunął mi Bartosz Szydłowski, dyrektor artystyczny Teatru Słowackiego oraz pomysłodawca festiwalu Genius Loci, poświęconego lokalnym bohaterom Małopolski i związanym z nimi miejscom. Jeden z najlepszych prezydentów Krakowa, Józef Dietl był w XIX wieku jednym z inicjatorów otwierania małopolskich sanatoriów – powiedział Cezary Tomaszewski.

Rozmówca Polskiego Radia 24 opowiadał również o różnych narracjach, użytych w przedstawieniu "Instytut Goethego" z Teatru im. Szaniawskiego Wałbrzychu. Spektakl ten poświęcony jest zgubnemu wpływowi literatury, terenem zaś jego badań – epistolarna, romantyczna powieść Johanna Wolfganga Goethego "Cierpienia młodego Wertera". Reżyser wraz z aktorami zastanawiają się nad fenomenem jej wpływ na młodych ludzi, którzy na skutek lektury targnęli się na swoje życie.

Cezary Tomaszewski mówił także o swoim mozartowskim spektaklu "Cosi van tutte", prezentowanym w ramach festiwalu Opera Rara w Krakowie.

Audycję "DOMAGAŁAsięTEATRU" prowadził Tomasz Domagała.

Polskie Radio 24/db

---------------------------------------

Data emisji: 13.04.2019

Godzina emisji: 22.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak