X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Adolf Weltschek: Festiwal Materia Prima to teatr zmysłów

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 11:45
- Materia Prima to festiwal teatru, który do snucia narracji nie używa tekstu dramatycznego. Spektakle wykorzystują do opowiadania materię teatralną, w której aktor jest podstawą - mówił w Polskim Radiu 24 Adolf Weltschek, dyrektor Teatru Groteska i festiwalu Materia Prima. 
Audio
Gecko (Wielka Brytania) Instytut
Gecko (Wielka Brytania) "Instytut"Foto: Richard Haughton

Najciekawsze spektakle z całej Europy zrealizowane w konwencji teatru formy będzie można oglądać już od 15 lutego podczas festiwalu Materia Prima w Krakowie.

- Chodzi o teatr, który posługuje się wieloznacznym językiem metafory. Nie ma tekstu, w związku z tym obraz i kolor, kompozycja sceniczna mają kolosalne znaczenie, to teatr zmysłów. Jest on niezwykle atrakcyjny, bo jest adresowany do bardzo szerokiego spektrum widowni. Mogą przyjść nawet widzowie zupełnie nieprzygotowani, nieznający teatru. Zapewniam, że zostaną wchłonięci i ich uwaga skupi się na scenie - tłumaczył Adolf Weltschek.

W ciągu 9 dni festiwalu widzowie zobaczą w sumie 12 przedstawień. Nie zabraknie spotkań z mistrzami sztuki lalkarskiej, spektakli czerpiących z estetyki cyrkowej oraz przedstawienia inspirowanego kulturą flamenco.

Więcej w nagraniu. 

Gospodarzem audycji był Tomasz Domagała.

Data emisji: 9.02

Godzina emisji: 22.06

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak