more_horiz

Adolf Weltschek: Festiwal Materia Prima to teatr zmysłów

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 11:45
- Materia Prima to festiwal teatru, który do snucia narracji nie używa tekstu dramatycznego. Spektakle wykorzystują do opowiadania materię teatralną, w której aktor jest podstawą - mówił w Polskim Radiu 24 Adolf Weltschek, dyrektor Teatru Groteska i festiwalu Materia Prima. 
Audio
Gecko (Wielka Brytania) Instytut
Gecko (Wielka Brytania) "Instytut"Foto: Richard Haughton

Najciekawsze spektakle z całej Europy zrealizowane w konwencji teatru formy będzie można oglądać już od 15 lutego podczas festiwalu Materia Prima w Krakowie.

- Chodzi o teatr, który posługuje się wieloznacznym językiem metafory. Nie ma tekstu, w związku z tym obraz i kolor, kompozycja sceniczna mają kolosalne znaczenie, to teatr zmysłów. Jest on niezwykle atrakcyjny, bo jest adresowany do bardzo szerokiego spektrum widowni. Mogą przyjść nawet widzowie zupełnie nieprzygotowani, nieznający teatru. Zapewniam, że zostaną wchłonięci i ich uwaga skupi się na scenie - tłumaczył Adolf Weltschek.

W ciągu 9 dni festiwalu widzowie zobaczą w sumie 12 przedstawień. Nie zabraknie spotkań z mistrzami sztuki lalkarskiej, spektakli czerpiących z estetyki cyrkowej oraz przedstawienia inspirowanego kulturą flamenco.

Więcej w nagraniu. 

Gospodarzem audycji był Tomasz Domagała.

Data emisji: 9.02

Godzina emisji: 22.06

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak