X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rok 2018 w polskim teatrze. Próba bilansu

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 08:52
- To był rok kolejnego etapu walki o Narodowy Teatr Stary w Krakowie i Teatr Polski we Wrocławiu. Walki zakończonej przynajmniej połowicznym sukcesem - mówił w Polskim Radiu 24 krytyk teatralny Jacek Wakar.
Audio
  • 5.01.18 Domagała się Teatru: rok 2018 w polskim teatrze
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: LUISPEPUNTO/Pixabay

Rok 2018 w Teatrze Starym w Krakowie rozpoczął się premierą "Masary". - W przedstawieniu zdecydowała się wziąć udział znaczna część zespołu, która poprzednio bojkotowała propozycje artystyczne dyrektora Marka Mikosa. Wydawało się, że wszystko powinno się udać. Jednak ukraiński reżyser nie zapanował nad tekstem litewskiego dramaturga. Aktorzy ratowali się jak mogli, ale przedstawienie zostało skazane na klęskę poprzez brak reżyserii - powiedział Jacek Wakar. 

Powstała Rada Artystyczna, która wzięła na siebie odpowiedzialność za kolejny sezon. - Stary Teatr został odzyskany po niesławnej decyzji powierzenia go Markowi Mikosowi. Nadal jesteśmy jednak na początku drogi. Sytuacja, gdy siedmiu aktorów wspólnie prowadzi teatr może być tymczasowa. Im szybciej  Ministerstwo Kultury dojdzie do wniosku, że "eksperyment" z powierzeniem dyrekcji Markowi Mikosowi się nie powiódł, tym lepiej - dodał krytyk teatralny. 

W 2018 roku odwołano również dyrektora Cezarego Morawskiego z Teatru Polskiego we Wrocławiu. 

Więcej w nagraniu.

Data emisji: 5.01

Godzina emisji: 22.06

PR24

 

Zobacz więcej na temat: KULTURA TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej". Premiera w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2018 10:36
- Życie, nauka, wakacje, seks, umieranie, święta i punk w Polsce, zapraszamy  - powiedział w Polskim Radiu 24 aktor Radosław Krzyżowski. W Narodowym Starym Teatrze w Krakowie miała miejsce premiera spektaklu "Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej". 
rozwiń zwiń