more_horiz

"Tchnienie" - nowy sezon w Teatrze Narodowym w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 08:01
- Mamy współczesny tekst, jest nas dwoje, to zupełnie inna praca, odkrywanie. To co dzieje się przy "Tchnieniu" jest dla mnie wyjątkowe - mówił w Polskim Radiu 24 aktor Mateusz Rusin, któremu na scenie Teatru Narodowego w Warszawie towarzyszy Justyna Kowalska.
Audio
  • Domagała się Teatru. Nowy sezon w Teatrze Narodowym w Warszawie
Próby do Tchnienia: Mateusz Rusin, Grzegorz Małecki (reżyser) i Justyna Kowalska
Próby do Tchnienia: Mateusz Rusin, Grzegorz Małecki (reżyser) i Justyna KowalskaFoto: Zbigniew Lisiecki/Teatr Narodowy

"Tchnienie" według sztuki Duncana Macmillana to wzruszająca historia miłości dwójki młodych ludzi. Rozstania, powroty, namiętność, seks, pierwsze ważne decyzje i poszukiwanie sensu w skomplikowanym, współczesnym świecie. A w tle pytania: dokąd zmierza nasza planeta i czy uczucie może ją ocalić?

- W telegraficznym skrócie to sztuka o miłości, tylko i aż. Dzieje się na zderzeniu dwóch światów, makrokosmosu i mikrokosmosu. Cały dramat oscyluje od największego do najmniejszego - tłumaczyła Justyna Kowalska.

"Tchnieniem" debiutuje w roli reżysera aktor Grzegorz Małecki. Co ciekawe oryginalny tytuł spektaklu "Płuca" został zmieniony.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji Domagała się Teatru był Tomasz Domagała.

Data emisji: 8.09

Godzina emisji: 22.06

PR24/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grzegorz Małecki: reżyseria od dawna była moim marzeniem

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 17:38
- Reżyseria jest moim niezrealizowanym, acz realizującym się marzeniem, które miałem tak naprawdę już w liceum. Wydział Aktorski Akademii Teatralnej miał być dla mnie tylko etapem na drodze do reżyserii. Pech chciał, że w 2000 roku Jerzy Grzegorzewski zatrudnił mnie w Teatrze Narodowym - mówił gość Dwojki.
rozwiń zwiń