X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Pora na kulturę. IX kongres "Polska Wielki Projekt"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 23:33
Rusza kongres "Polska Wielki Projekt". Jak zaznaczył gość Polskiego Radia 24, członek rady programowej wydarzenia, Maciej Mazurek, ta "idea narodziła się w kręgu prezydenta Lecha Kaczyńskiego". - Podstawowym przesłaniem była budowa silnego, narodowego państwa - powiedział.
Audio
Kongres Polska Wielki Projekt
Kongres Polska Wielki ProjektFoto: Polska Wielki Projekt / Youtube

Około 1300 gości weźmie udział w dziewiątym kongresie "Polska Wielki Projekt". Politycy, naukowcy i przedsiębiorcy będą dyskutowali o szansach i zagrożeniach stojących przed Polską. Wśród tematów debat są między innymi wyzwania dla rolnictwa, rozwój Europy Środkowej w ramach Unii Europejskiej, zadania dla polskiej polityki zagranicznej i przyszłości młodej polskiej emigracji. Podczas kongresu wręczone zostaną również Nagroda imienia Lecha Kaczyńskiego i medal Odwaga i Wiarygodność.

Maciej Mazurek, członek rady programowej kongresu, powiedział, że jego "idea narodziła się w kręgu prezydenta Lecha Kaczyńskiego". - Pierwszy projekt planowany był jeszcze przed 10 kwietnia 2010 roku - mówił. - Można powiedzieć, że kongres jest przedłużeniem tak zwanych seminariów lucieńskich (...), gdzie pewien zakres tematyki, pewne obszary, zostały nakreślone. Sam fakt, że ta idea wyszła od pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego świadczy o jego intuicji - dodał.

Dziedziny, którym poświęcone jest wydarzenie to "gospodarka, ekonomia, kultura, ale rozumiana nie jako polityka teatru czy kin, ale jako coś znacznie głębszego, działania mające na celu ożywienie uczuć patriotycznych".

Gość PR24 wskazał, że pewną cechą kongresu zawsze było odwołanie się do "tolerancji i szacunku do inaczej myślących". - To spektrum było bardzo, bardzo duże. Pojawiały się osoby, który były na antypodach myślenia konserwatywnego - powiedział.

Więcej w nagraniu, w którym mowa była również o recitalu fortepianowym Adama Neimana z okazji 100 lecia nawiązania stosunków polsko-amerykańskich. Gośćmi byli organizatorzy tego koncertu: Tadeusz Daszkiewicz - radiowiec, doradca prezydenta ds. kultury i Sławomir Sokołowski.

Gospodarzem audycji była Magdalena Piejko.

Data emisji: 6.06

Godzina emisji: 22.06

PR24, msze, IAR, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nagroda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dla twórców ceniących polską tradycję

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 17:00
- To nagroda dla twórcy, który wzmacnia polską tradycję, kontynuuje ją, oczywiście też interpretuje w świetle całej naszej nowej epoki. Jednocześnie ma to być twórca prawy i sprawiedliwi. Pierwszym laureatem okazał się być Wojciech Kilar, mój serdeczny przyjaciel - mówiła w Dwójce członkini kapituły Nagrody im. L. Kaczyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kongres Polska Wielki Projekt. Panele, dyskusje, uroczystości - zobacz program

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 11:33
W dniach 7-9 czerwca w Warszawie odbędzie się kongres Polska Wielki Projekt - coroczne konferencja organizowana przez fundację o tej samej. Celem wydarzenia jest tworzenie strategicznej wizji dla Polski na nadchodzące dekady. Przedstawiamy program kongresu, którego patronem medialnym jest Polskie Radio. 
rozwiń zwiń