X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Festiwal kina gruzińskiego "Gamardzaba” w Instytucie Teatralnym

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 07:55
Każdego roku ideą Przeglądu jest zaprezentowanie publiczności wartościowych produkcji gruzińskiej kinematografii, organizacja spotkań z twórczyniami i twórcami filmowymi, badaczkami i badaczami Gruzji lub filmu, oraz wspólna dyskusja. O wydarzeniu mówili goście Polskiego Radia 24: Małgorzata Zawadzka - organizatorka festiwalu, Tornike Biawa - gruziński reżyser, aktor, producent filmowy.
Audio
Festiwal kina gruzińskiego Gamardzaba
Festiwal kina gruzińskiego "Gamardzaba"Foto: fb.com/pg/gamardzoba.kino

W programie m.in. zeszłoroczny kandydat do Oscara ze strony gruzińskiej – film "Okrutna matka" w reżyserii Any Uruszadze, Dede w reżyserii Mariam Chaczwani oraz tegoroczny kandydat do Oscara z Gruzji – Name Zazy Chalwasziego. Będzie to premiera filmu Name w Polsce oraz premiera Okrutnej matki i Dede w Warszawie. Premierowym wydarzeniem będzie również pokaz filmu animowanego Kieszonkowy człowiek w reżyserii Any Czubinidze – gościa specjalnego wydarzenia. Po raz pierwszy na polskich ekranach zagości także film krótkometrażowy Kwietniowy dreszcz w reżyserii Tornike Bziawy, drugiego z gości specjalnych z Gruzji.

W programie Przeglądu pojawi się dziewięć filmów (filmy długometrażowe, animacja, krótkie metraże i dokument z pogranicza sztuk wizualnych) oraz cztery spotkania z gośćmi. Każdego dnia po pokazach filmowych odbędą się dyskusje z udziałem badaczek i specjalistów, którzy dzięki swojej wiedzy skierują uwagę publiczności na nowe ujęcia problemów przedstawionych w filmach.

Jak piszą organizatorki: "Uciekamy od stereotypów i orientalizacji, a poprzez nieznane w Polsce produkcje pokazujemy bardziej złożone oblicze Gruzji — obejmujące różnorodne, nie zawsze oczywiste aspekty życia i obyczajowości".

Zapraszamy do wysłuchania zapisu rozmowy.

Audycję przygotowała Małgorzata Piejko.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 04.04.2019

Godzina emisji: 22:06

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24 Gruzja kino
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nagroda Literacka im. Zbigniewa Herberta dla izraelskiej poetki Agi Miszol

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 23:59
Agi Miszol została laureatką Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta 2019. Dr Maria Dzieduszycka jest zdania, że uhonorowaną artystkę łączy z polskim poetą m.in. "podejmowanie tematów związanych z trudną historią".
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Teatrze WARSawy rusza Społeczna Scena Debiutów

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 07:01
Nowy projekt na kulturalnej mapie Warszawy, zaplanowany na lata 2019-2022. Każdego roku w ramach projektu będzie realizowanych 11 premier, w tym spektakle dramatyczne, muzyczne i stand-upy. O przedsięwzięciu mówił w Polskim Radiu 24 Michał Walczyk, dramaturg, jeden z inicjatorów projektu. W audycji także rozmowa z Aleksandrą Pawełczyk o Festiwalu Nowe Horyzonty.
rozwiń zwiń