X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Pieśni na Wielki Post ilustrowane światłem, piaskiem i solą

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 11:44
"Deus Meus na pustyni - pieśni cierpiącej miłości" to projekt na Wielki Post. W każdy piątek tego okresu liturgicznego w serwisie YouTube pojawia się inna pieśń. Utwory są zilustrowane opowieścią malowaną światłem, piaskiem i solą. O tym przedsięwzięciu w Polskim Radiu 24 mówili współtwórcy projektu Grzegorz Kiciński i Anna Szaja.
Audio
Kadr z pierwszego odcinka z cyklu Deus Meus na pustyni - pieśni cierpiącej miłości ze specjalnym udziałem Antoniny Krzysztoń
Kadr z pierwszego odcinka z cyklu "Deus Meus na pustyni - pieśni cierpiącej miłości" ze specjalnym udziałem Antoniny KrzysztońFoto: Youtube.com/Fundacja Aniołów Miłosierdzia

- To projekt słowno-muzyczny, ale dużą rolę odgrywa w nim także teatr światła, piasku i soli w wykonaniu krakowskiej artystki, którą mogliśmy poznać na przykład przy okazji Światowych Dni Młodzieży. To Magdalena Suszek-Bąk. Ten teatr wiele mówi o tym, co sami przeżywamy, dlatego zyskuje na coraz większej uwadze i popularności. To zestawienie pieśni pasyjnych, tradycyjnych, które znamy od dziecka – powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kiciński.

Anna Szaja natomiast zwróciła uwagę, że przekrój utworów jest bardzo szeroki. – Od dawnych tradycyjnych pieśni, po współczesne. Generalnie te pieśni to jest doświadczenie modlitewne tych, którzy nagrywali ponad 20 lat temu. Utwory są głównie pieśniami wielkopostnymi. Zaczynamy od pięknej pieśni Antoniny Krzysztoń "Słońce nagle zgasło" – poinformowała.

"Deus Meus na pustyni - pieśni cierpiącej miłości" to wspólny pomysł chóru Deus Meus i Fundacji Aniołów Miłosierdzia. 

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Magdalena Piejko.

Polskie Radio 24/bartos

---------------------------

Data emisji: 07.03.2019

Godzina emisji: 22.06 

Zobacz więcej na temat: Wielki Post pieśń

Czytaj także

"Pora na kulturę". Bartłomiej Pulcyn o Festiwalu Nowe Epifania

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 13:25
- Hasło tegorocznej edycji Festiwalu Nowe Epifanie odnosi się do postaci Judasza Iskarioty i jest zdaniem, które musi być poddane głębokiej refleksji teologicznej – powiedział w czwartkowej audycji "Pora na kulturę" w Polskim Radiu 24 Bartłomiej Pulcyn, kurator Programu Filmowego Nowych Epifanii.
rozwiń zwiń