more_horiz

Natalia Niemen: moim marzeniem jest portretowanie innych osób

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 22:30
- Spotkałam na swojej drodze fajnych ludzi, którzy znając moją twórczość plastyczną bardzo chętnie postanowili mi pomóc - mówiła w Polskim Radiu 24 Natalia Niemien, artystka i piosenkarka, córka Czesława Niemena.
Audio
  • 17.01.19 Natalia Niemen: marzę o tym, żeby portretować ludzi
Wystawa prac Natalii Niemen w klubokawiarni Kalinowe serce
Wystawa prac Natalii Niemen w klubokawiarni "Kalinowe serce" Foto: facebook.com/NataliaNiemenOficjalnie

Natalia Niemen zauważyła, że do tej pory stworzyła najwięcej autoportretów. - Nigdy nie musiałam namawiać innych, żeby mi pozowali. Znam swoją twarz i łatwo mi odwzorować podobieństwo fizyczne oraz psychiczne. Nie miałam też czasu, by tworzyć w pracowni. Mam w głowie bardzo dużo pomysłów - powiedziała artystka.

Gość Polskiego Radia 24 mówiła też o przygotowywanej trasie koncertowej "Niemen inaczej". - To trasa reaktywowana po pięciu latach. Pierwsza miała miejsce w 2013 roku. Rozpoczynamy 16 lutego w urodziny taty w Krakowie. Zostałam zaproszona na tę trasę, nie jestem jej organizatorem - wskazała artystka.

Prace Natalii Niemien można oglądać w klubokawiarni "Kalinowe Serce"

Audycję "Pora na Kulturę" prowadziła Magdalena Piejko.

Polskie Radio 24/db

-------------------------------

Data emisji: 17.01.2019

Godzina emisji: 22.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wystawa "Znaki wolności. O trwaniu polskiej tożsamości narodowej"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 23:59
Ekspozycja w Zamku Królewskim w Warszawie prezentuje najważniejsze wydarzenia historyczne, tworząc monumentalny fresk historyczny, ujmujący w chronologicznych ramach 1914–1989 dzieje zmagań o narodową suwerenność oraz jej obronę i umacnianie, pomyślany jako refleksja nad istotą narodowej tożsamości. W Polski Radiu 24 o znaczeniu i wymowie wystawy mówił Jerzy Kalina, artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Herbert - optymista, który kochał życie

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 12:36
- Kiedy się pisze o Herbercie, uderza się we wzniosłe tony, on tego bardzo nie lubił. Był człowiekiem pełnym humoru i ironii. Kochał życie – powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Siedlecka, pisarka i dziennikarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Frąckowiak: artystka łącząca pokolenia

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 10:39
Jest autorką ponad 20 płyt i kaset. Koncerty Haliny Frąckowiak można było obejrzeć nie tylko w Polsce, ale również w wielu miejscach Europy i Stanów Zjednoczonych. Piosenkarka, zaliczana do grona najwybitniejszych postaci rodzimej estrady, była również gościem audycji "Pora na Kulturę".
rozwiń zwiń