X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jerzy Kalina: pierwszym źródłem inspiracji jest mój dom

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2018 11:23
W pierwszej audycji z cyklu "Pory na Kulturę” o swoich inspiracjach twórczych mówił Jerzy Kalina, artysta rzeźbiarz, malarz i scenograf. Ponadto wydarzenia kulturalne w Rzeszowie zapowiadał Dawid Halmann - poeta, podróżnik, a Miłosz Lodowski - dziennikarz, publicysta i krytyk, tłumaczył czego brakuje nam w polskim kinie historycznym.
Audio
  • Pora na kulturę - audycja Magdaleny Piejko (Pora na kulturę/ Polskie Radio 24)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay.com

- Pierwszą moją inspiracją była twarz mamy, potem ściany i obrazy domu. W moim domu, pałacu pruskim, wpatrywałem się w niebo, czyli w sufit. Tam były źródła mojej inspiracji i wszystkie emocje, które oddziałują z dużą siłą na całe może życie. To nie jest kwestia obrazu, ale więzi międzyludzkich. Ważne jest co mówi matka, co śpiewa, jakie kolędy, jakie to są słowa, które opisują świat. Pierwszym źródłem inspiracji jest mój dom – mówił Jerzy Kalina wspominając dzieciństwo i jego wpływ na późniejszą działalność artystyczną.

- Jeżeli ktoś ma pomysł, chciałbym zrealizować swoją koncepcję, zorganizować wydarzenie to tutaj jest taka możliwość. Po to powstało to miejsce, by było kuźnią różnych idei i pomysłów. Staramy się tworzyć to miejsce, inspirując się twórczością Zbigniewa Herberta. To jest nasz fundament, czyli przesłanie Pana Cogito – mówił Dawid Halmann - poeta, fotograf, podróżnik i youtuber, zachęcając do uczestnictwa w projekcie „Królestwo Bez Kresu”, którego siedziba mieści się w Rzeszowie.

- Brakuje nam pieniędzy i systemu weryfikacji talentów – mówił Miłosz Lodowski - publicysta, dziennikarz i historyk sztuki, o problemach związanych z polskim kinem historycznym. – Nie nauczyliśmy młodego pokolenia, że to co wypływa z wnętrza i jest samookreśleniem, również w relacji do kodu kulturowego czy toposów narodowych, potrafi być bardzo nowoczesnym.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem audycji była Magdalena Piejko

____________________ 

Data emisji: 05.07.2018

Godzina emisji: 22:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dokąd idą dzieła sztuki "po śmierci"?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 09:00
Na to pytanie próbuje odpowiedzieć Elka Krajewska, szefowa nowojorskiego Salvage Art Institute, czyli Instytutu Sztuki Ocalonej.
rozwiń zwiń