X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Dominujący jest temat kryzysu". Ewa Pilawska o festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2021 00:01
- Spektakle na festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych są w moim odczuciu ważne, bo wywołują tematy, które zmuszają do refleksji i odpowiadają na trzy fundamentalne pytania, które twórca teatru powinien sobie zadać: o czym, po co i dla kogo - mówiła  w Polskim Radiu 24 Ewa Pilawska, dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi i festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. 
Ewa Pilawska
Ewa PilawskaFoto: MK/ FORUM

W sobotę w Teatrze Powszechnym w Łodzi ruszył festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. - Repertuar jest bardzo różnorodny, złożony z różnego rodzaju estetyk - mówiła w Polskim Radiu 24 dyrektor festiwalu Ewa Pilawksa. - Temat festiwalu nigdy nie jest kryterium dobierania spektakli, zawsze zależy mi na rozmowie, byśmy zastanowili się nad estetyką współczesnego teatru, publicznością, lub dekonstrukcją - wskazała.

Igor Gorzkowski Trojka 1200.JPG
Igor Gorzkowski: teatr to spotkanie

Gość "Kulturalnie na temat" podkreśliła, że stara się, by na festiwalu gościły spektakle ważne. - Na pewno nie kategoryzuję: najważniejsze, czy najlepsze. Nie kategoryzuję, nie czuję się powołaną, każdy ma inny gust. One są ważne w moim odczuciu, bo wywołują tematy, które zmuszają do refleksji, które - z mojego punktu widzenia - odpowiadają na trzy fundamentalne pytania, które twórca teatru powinien sobie zadać: o czym, po co i dla kogo? - podkreśliła. - Zanim chcemy urzeczywistnić tekst w teatrze, to reżyser musi sobie odpowiedzieć na te trzy fundamentalne pytania. W mojej ocenie, wszystkie te spektakle na nie  odpowiadają - przyznała. 

Czytaj także: 

Gość Polskiego Radia 24 stwierdziła, że w tym roku - zapewne, wskutek pandemii - dominujący jest temat kryzysu, "czy egzystencjalnego, czy ekonomicznego". - Ten kryzys świata, z którym mamy do czynienia, to, co się zmienia na naszych oczach, ta planeta, na której żyjemy, rzeczywistość, do której jesteśmy przyzwyczajeni, która odchodzi na naszych oczach. Choćbyśmy stawali na rzęsach, nie zatrzymamy jej, musimy zmienić filozofię życia, świata, filozofię naszą wewnętrzną - od prostego uporządkowania, segregowania śmieci, po fundamentalne myślenie o tym, że jeśli chcemy zachować tę planetę dla naszych dzieci, musimy wykonać ogromną pracę, także wewnętrzną człowieka, gdzie - w moim odczuciu - agresję powinna zastępować empatia - podkreśliła Ewa Pilawska. 

Posłuchaj
23:30 Kulturalnie - PR24_mp3 2021_10_02-23-35-19.mp3 Ewa Pilawska o festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych ("Kulturalnie na temat"/ PR24)

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Kulturalnie na temat"

ProwadzącyKatarzyna Cygler

Gość: Ewa Pilawska (dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi)

Data emisji: 2.10.2021

Godzina emisji:23.35

Czytaj także

"Miasto na kilka tygodni staje się teatralną stolicą Polski". Pilawska o międzynarodowym festiwalu w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 09:20
- Na kilka tygodni Łódź staje się teatralną stolicą Polski. Miasto żyje teatralnie. Ta edycja jest nietypowa. Poprzednie zawsze były na początku marca. Ale to covid napisał nam ten scenariusz - powiedziała w Polskim Radiu 24 Ewa Pilawska, dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi i dyrektor artystyczna festiwalu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje aktorka Ewa Kozłowska. Współpracowała z Polskim Radiem Białystok, zagrała m.in. w serialu "Ojciec Mateusz"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 14:18
Po ciężkiej chorobie, w wieku 64 lat zmarła Ewa Kozłowska, aktorka, reżyserka, producentka. Od kilkunastu lat była związana z Polskim Radiem Białystok.
rozwiń zwiń