X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Festiwal Fotografii Interphoto w pandemii. Dyrektor artystyczny: rok temu nie wiedzieliśmy, co się wydarzy

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 09:17
- Obecna edycja jest inna. Jeszcze rok temu nie wiedzieliśmy, co może się wydarzyć. Teraz trochę się do tego przyzwyczailiśmy i wiemy, jak się zachowywać w danej sytuacji - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Jarmocewicz, dyrektor artystyczny festiwalu.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: shutterstock.com/REDPIXEL.PL

Rozpoczął się festiwal Interphoto w Białymstoku. Tegoroczna edycja obejmuje 25 wystaw oraz ponad 200 artystów, w tym Witkacego. Do udziału zostali zaproszeni artyści z Białorusi, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski, Słowacji i Ukrainy.

kamera shutte 1200 Rad K.jpg

"Wszyscy jesteśmy fotografami". Współczesna historia w fotografii i filmie

Duże przedsięwzięcie

Grzegorz Jarmocewicz zdradził, że z uwagi na rozmiar wydarzenia przygotowania do niego trwają długo. - Festiwal odbywa się co dwa lata, ponieważ jest to b. duże przedsięwzięcie. Staramy się, żeby program był sprecyzowany tak dobrze i interesująco, aby zachęcić odwiedzających. Nad jednym festiwalem pracujemy właściwie dwa lata - powiedział.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 opowiedział także o różnicach między pierwszymi edycjami a obecnym kształtem imprezy. - Na początku większym problemem było to, że nie mieliśmy kontaktów. Sam format festiwalu nie był tak znany. Jednak każda następna edycja festiwalu coraz bardziej wyrastała i była widoczna na świecie. Obecnie mamy swobodę komunikowania się z artystami i instytucjami - ocenił.

- Kontaktują się z nami artyści także poza festiwalem. Wszystko się zmieniło. Obecna edycja jest inna. Jeszcze rok temu nie wiedzieliśmy, co może się wydarzyć. Teraz trochę się do tego przyzwyczailiśmy i wiemy, jak się zachowywać w danej sytuacji - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy


Posłuchaj
22:14 PR24_mp3 2021_09_25-23-36-32.mp3 Grzegorz Jarmocewicz o festiwalu Interphoto ("Kulturalnie na temat")

 

***

Audycja: "Kulturalnie na temat"

Prowadzący: Katarzyna Cygler 

Gość: Grzegorz Jarmocewicz (dyrektor artystyczny festiwalu)  

Data emisji: 25.09.2021

Godzina: 23:35

dz

Czytaj także

Pływająca camera obscura, kilkadziesiąt wystaw i warsztatów. Katarzyna Gębarowska o Vintage Photo Festival 2021

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 13:50
- W tym roku high lifem w przestrzeni miasta jest projekt Macieja Markowicza, który płynie do nas z Berlina, 500 km przez Odrę, Wartę skonstruowaną przez siebie barką, przekształconą na camerę obscura. Jest to taki pływający aparat fotograficzny - mówiła Katarzyna Gębarowska (dyrektorka Vintage Photo Festival). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Fotografia jest formą naszej pamięci"

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 17:00
- Oprócz wystaw mamy spotkania z artystami, panele naukowe, wykłady, pokazy filmowe - tak o bogatym programie imprezy mówił na antenie Dwójki Grzegorz Jarmocewicz, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Białystok Interphoto 2021.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studium Fotografii ZPAF. Grudzień: chodzi o to, żeby coś poczuć oglądając zdjęcia

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 12:04
Gościem audycji "Głębia Ostrości" był fotograf Andrzej Grudzień, dyrektor i wykładowca Studium Fotografii ZPAF w Warszawie, a także członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) i stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
rozwiń zwiń