X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Pionierski program stypendialny online. "Dowiedzieliśmy się ile dzieci w Polsce gra na instrumentach"

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 08:56
- Do pierwszej edycji na 40 miejsc, zgłosiło się prawie 700 osób, co było dla nas kompletnym szokiem. Nie byliśmy przygotowani na taką ilość zgłoszeń. Dzięki temu dowiedzieliśmy się ile w Polsce jest dzieci grających na instrumentach. Profesorowie mieli ogromny dylemat kogo przyjąć do programu - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Dubik, pomysłodawca e-banku Talentów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/kamienczanka

E-Bank Talentów to pionierski program stypendialny mający na celu pomoc wybitnie uzdolnionej młodzieży. W edycji 2021 w programie przewidziane jest 40 e-stypendiów umożliwiających w pełni darmową współpracę z wybitnymi polskimi pedagogami, autorytetami z dziedzin pokrewnych muzyce klasycznej oraz budowaniu kariery.

shutterstock_fortepian1200.jpg
"Uniwersalna forma profilaktyki". Anna Siek w PR24 o muzykoterapii

Druga edycja

Jakub Dubik opowiedział o początkach i przebiegu pierwszej edycji programu. - Jest to już druga edycja programu. Do pierwszej edycji na 40 miejsc, zgłosiło się prawie 700 osób, co było dla nas kompletnym szokiem. Nie byliśmy przygotowani na taką ilość zgłoszeń. Dzięki temu dowiedzieliśmy się ile w Polsce jest dzieci grających na instrumentach. Profesorowie mieli ogromny dylemat kogo przyjąć do programu - powiedział.


Gość Polskiego Radia 24 zdradził, że na starcie programu były wątpliwości co do sensu jego istnienia. - Większość szkół z całej Polski udostępniło informację o naszym projekcie. W momencie kiedy rozesłaliśmy informacje przedstawialiśmy umiarkowany optymizm i raczej brakiem wsparcia projektu. Na początku było to kilka zgłoszeń, ale jeszcze przed wysłaniem plakatów i nagłośnieniem tego w mediach - powiedział.

- Wtedy bardzo się wystraszyliśmy i pytaliśmy czy ma to sens. Ta refleksja trwała jednak tylko kilka dni. Od momentu rozesłania plakatów, rozlało się na nas tsunami różnych zgłoszeń. Były to zgłoszenia od młodych uzdolnionych ludzi, po tych z pasją którzy chcieli podzielić się tym, że robią coś niekonwencjonalnego - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
23:57 PR24_mp3 2021_05_29-23-35-02.mp3 Jakub Dubik o e-banku Talentów ("Kulturalnie na temat")

***

Audycja: "Kulturalnie na temat"

Prowadzący: Katarzyna Cygler 

Gość: Jakub Dubik (pomysłodawca e-banku Talentów)

Data emisji: 29.05.2021

Godzina: 23:36

dz

Czytaj także

Gdy zmienia się ciało... Jak rozmawiać z dziećmi o dojrzewaniu?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 20:05
Dojrzewanie to czas, kiedy w ciele każdego człowieka zachodzi wiele zmian, których dzieci i nastolatkowie mogą się nie spodziewać lub nie rozumieć. Duża odpowiedzialność w ich uświadamianiu leży po stronie rodziców, którzy jednak często nie podejmują rozmów na ten temat. Może to wynikać z ich krępacji lub tego, że w przeszłości zagadnienia te traktowane były jako tabu.  W szerzeniu wiedzy o dojrzewaniu mogą pomóc książki i gry, o których w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom opowiedzieli Barbara Pietruszczak, dziennikarka specjalizująca się w tematyce obrazu ciała i autorka książki "Twoje ciałopozytywne dojrzewanie" oraz Igor Widawki, projektant gier symulacyjnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młode pokolenie Europejczyków. Czego oczekuje?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 10:30
O debacie "Stronger Together" poświęconej młodemu pokoleniu w Europie porozmawiamy z Julią Płachecką z Projects & Partnerships Manager Education & Society.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Badania British Council. "Młodzi ludzie są zadowoleni z życia"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 11:19
- Młodzi ludzie są zadowoleni ze swojego życia, ale ważne są dla nich problemy globalne, jak edukacja czy zmiany klimatyczne - tłumaczyła Julia Płachecka z British Council.
rozwiń zwiń