X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

30. Festiwal Mozartowski. Alicja Węgorzewska w PR24: crème de la crème Mozarta

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 08:02
- Muzyka jest jak język obcy. Gdy ją poznamy, to zaczniemy się poruszać w przestrzeniach, które początkowo wydają się być nieznane - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej Alicja Węgorzewska. 7 maja Galą Mozart Night zainaugurowano 30. Festiwal Mozartowski w Warszawie.
Audio
  • Alicja Węgorzewska o 30. Festiwalu Mozartowskim (Kulturalnie na temat)
Alicja Węgorzewska
Alicja WęgorzewskaFoto: Marcin Pegaz/Forum

To trzydziesta edycja festiwalu, przypadająca w dodatku w sześćdziesiąte urodziny Warszawskiej Opery Kameralnej. W czasie blisko dwóch festiwalowych miesięcy wystawione będą opery "Czarodziejski flet" "Wesele Figara", "Idomeneo", "Cosi Fan Tutte" czy "Uprowadzenie z seraju", tradycyjnie zabrzmi "Requiem", dzieła kameralne a jeden z koncertów dedykowany jest mozartowskim uwerturom. - Staramy się pokazać crème de la crème Mozarta, uwzględniając nasze inscenizacje. Zapraszam wszystkich, którzy nie mogli być z nami na żywo na otwarciu na naszą stronę VOD, gdzie można obejrzeć Galą Mozart Night - mówiła Alicja Węgorzewska.

wegorzewska alicja_88591200.jpg
Alicja Węgorzewska nagrodzona na Festiwalu Filmowym w Wenecji

Gwiazdami jubileuszowej edycji Festiwalu będą światowej sławy śpiewaczki Simone Kermes i Vivica Genaux. Wystąpią także tak uznani artyści i zespoły, jak Agnieszka Duczmal wraz z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Leszek Możdżer, Krzysztof Herdzin, Amici Veneziani oraz wybitni artyści związani z Warszawską Operą Kameralną. Artystom towarzyszyć będzie orkiestra Warszawskiej Opery Kameralnej Orkiestra Musicae Antiquae Collegium Varsoviense.

Gość Polskie Radia 24 tłumnaczyła, że Festiwal Mozartowski zmienia oblicze. - Trudno zmierzyć się w dzisiejszych czasach z punktem wyjścia, czyli z wystawieniem wszystkich oper Mozarta. Dzisiaj nie jest to tylko Mozart, ale "Mozart plus" festiwal. Naszym gościom dajemy wolność w dobieraniu repertuaru, tego, co chcieliby zagrać dla publiczności. Jeśli mamy tak znamienitych gości, to każda muzyka w ich wykonaniu będzie będzie muzyczną ucztą - powiedziała dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej. - Muzyka jest jak język obcy. Gdy ją poznamy, to zaczniemy się poruszać w przestrzeniach, które początkowo wydają się być nieznane - dodała Alicja Węgorzewska.

Posłuchaj
23:15 PR24_mp3 2021_05_08-23-35-45.mp3 Alicja Węgorzewska o 30. Festiwalu Mozartowskim (Kulturalnie na temat)

 

Festiwal posiada też część edukacyjną. W zeszłym roku powstał projekt "Mozart junior", czyli spotkań z młodymi widzami. Finałem Festiwalu będzie Wielka Gala Operowa w dniu 4 lipca.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Kulturalnie na temat"
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Alicja Węgorzewska
Data emisji: 8.05.2021
Godzina emisji: 23.36

PR24/tj

Czytaj także

Między nami kobietami. Alicja Węgorzewska o bogatej ofercie Warszawskiej Opery Kameralnej

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 23:59
W audycji wirtualne przedstawienia widziane z domowego zacisza i oferta artystyczna w czasach pandemii.
rozwiń zwiń