X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Teatr tańca. "Taniec jest sztuką ludzi autentycznych"

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 07:33
- Zrozumiałam, że taniec jest sztuką ludzi autentycznych. Nie chodzi o to, żeby być piękną marionetką, która potrafi odtwarzać to, co zostało pokazane. Dlatego, gdy poznałam Patryka Gackiego bardzo zainteresowało mnie jego niestandardowe myślenie o ruchu - powiedziała o początku "DzikiStyl Company", czyli teatru tańca, jego współzałożycielka Wioleta Fiuk.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Michał Trojanowski

"DzikiStyl Company" to istniejący od 2010 roku teatr tańca. Założyciele chcieli znaleźć równowagę między tańcem fizycznym, a ruchem codziennym. Polega on na łączeniu różnych stylów tańca i kierunków artystycznych. Jego członkowie tworzą w obszarach teatru tańca, teatru dramatycznego, musicalu oraz tańca rozrywkowego.

Niżyński 663.jpg
Wacław Niżyński dał baletowi nowe oblicze

"Myślenie zmieniało się z czasem"

Gość Polskiego Radia 24 opowiedziała o ewolucji swojego myślenia i podejścia do tańca na przestrzeni lat. - Tańczę od 29 lat, więc moje myślenie o tej dziedzinie sztuki zmieniało się z czasem. Na początku musiałam przejść przez poznanie własnej fizyczności. Wtedy największy nacisk stawiałam na opanowanie technicznego kunsztu. Po tym wszystkim przyszedł moment krytycznego namysłu nad moją profesją - powiedziała.

Czytaj także:

Wioleta Fiuk zaznaczyła, że wiele zmieniło się kiedy poznała człowieka, z którym założyła teatr tańca. - Zrozumiałam, że taniec jest sztuką ludzi autentycznych. Nie chodzi o to, żeby być piękną marionetką, która potrafi odtwarzać to, co zostało pokazane. Dlatego, gdy poznałam Patryka Gackiego bardzo zainteresowało mnie jego niestandardowe myślenie o ruchu. Stwierdziliśmy, że pierwszą rzeczą jaką należałoby zrobić jest stworzenie nowego stylu poruszania się, bo technika nie jest charakterystyczna dla wykonawcy, a styl jest - powiedziała.

- Chodziło nam o to, żeby wypracować coś, co byłoby dla nas charakterystyczne. Nasz styl opiera się na połączeniu dwóch odrębnych technik tanecznych, czyli breakingu i klasyki, ale jeżeli chodzi o styl to jest on wynikiem indywidualnego namysłu nad tym jak ten ruch ma przebiegać - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
22:17 PR24_mp3 2021_04_10-23-36-04.mp3 Wioleta Fiuk o teatrze tańca ("Kulturalnie na temat")

***

Audycja: "Kulturalnie na temat"

Prowadzący: Katarzyna Cygler 

Goście: Wioleta Fiuk (choreograf, tancerka)

Data emisji: 10.04.2021

Godzina: 23:36

dz

Czytaj także

Trening dla tancerzy - zwiększa świadomość ciała i poprawia równowagę

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 17:30
Specjalny zestaw ćwiczeń dla tancerzy ma polepszyć ich umiejętności taneczne i pomóc poznać podstawy kontroli własnego ciała. Sprawdzamy, na czym polega.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Baletnica, choreografka, legenda. Historia Bronisławy Niżyńskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 09:00
- Przyszła na świat niemal na scenie, ponieważ zaczęła się rodzić podczas występu matki w operze Michaiła Glinki "Życie za cara". Tańczyć zaczęła już jako czterolatka - bohaterką audycji "Polki" jest legendarna polska choreografka Bronisława Niżyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wygląda codzienność cyrkowca?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 15:01
Obok cyrku tradycyjnego coraz większe znaczenie i popularność zdobywa nurt cyrku współczesnego. Główną różnicą jest brak pokazów ze zwierzętami i skupienie się na sztuce cyrkowej. Na czym to polega i jak wygląda życie takiego artysty opowiedziała Agnieszka Bińczycka - aktorka cyrkowa i pedagog cyrku.
rozwiń zwiń