X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Książka agenta FBI o uporządkowaniu relacji. "Wiedzą o czym mówią, bo zajmują się tym na co dzień"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 08:20
– Wiedzą o czym mówią, bo zajmują się relacjami na co dzień. To jak one będą się im układały zależy przyszłość ich pracy. Ta praca owocuje bardzo często zmianami w ich życiu, ale i w życiu ich najbliższego otoczenia - powiedziała tłumaczka książki, Małgorzata Maruszkin.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/OPOLJA

"Jak zjednać sobie ludzi. Metody agenta FBI" to książka opisująca konkretne działania i pokazująca, że trzeba traktować innych w sposób, w jaki sami chcielibyśmy być traktowani. Autor, bazując na własnych doświadczeniach oficera marines, agenta FBI i szefa specjalnego Programu Analizy Behawioralnej FBI, dzieli się metodami, które pozwalają najskuteczniej radzić sobie w życiu zawodowym i prywatnym. O tej pozycji mówiła jej tłumaczka Małgorzata Maruszkin.

teatr stock 1200.jpg
Teatr Studio w czasie pandemii. Dominika Biernat: umocniła się nasza wspólnota

Relacje między ludźmi

Gość audycji "Kulturalnie na temat" mówiła o podjęciu przez agentów FBI próby uporządkowania relacji między ludźmi. – Wiedzą o czym mówią, bo zajmują się relacjami na co dzień. To jak one będą się im układały zależy przyszłość ich pracy. Ta praca owocuje bardzo często zmianami w ich życiu, ale i w życiu ich najbliższego otoczenia, często dużych grup osób – powiedziała.

- Skupiłabym się jednak nie na tym, że autor jest agentem FBI, ponieważ jest też psychologiem i twórcą analizy behawioralnej stosowanej w tej instytucji. To wszystko łączy się z tym, że bardzo lubił zgłębiać naturę ludzką, poznawać nowe osoby i musiał wypracować sobie metody, które pozwoliłyby mu zjednywać sobie innych – dodała.

 Czytaj także:

Tłumaczka zaznaczyła, że największym atutem książki jest przede wszystkim jej prostota. - Autor przedstawia w książce zbiór metod, które wypracował. Są to metody bardzo proste. Na tym polega wartość tej książki, że nie wymaga to od nas bardzo długich studiów. Są rzeczy, które mamy w sobie, ale z drugiej strony często sobie tego nie uświadamiamy. Zaznacza, żeby przede wszystkim nie odstraszyć innych od siebie – powiedziała Małgorzata Maruszkin.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
23:39 PR24_mp3 2021_04_03-23-35-44.mp3 Małgorzata Maruszkin o książce "Jak zjednać sobie ludzi. Metody agenta FBI" ("Kulturalnie na temat")

***

Audycja: "Kulturalnie na temat"

Prowadzący: Katarzyna Cygler 

Goście: Małgorzata Maruszkin (tłumaczka książek)

Data emisji: 03.04.2021

Godzina: 23:35

dz

Czytaj także

Rewolucja obyczajowa. Jakub Pacan: do jej przeprowadzenia potrzeba coraz głupszych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 08:10
- Do przeprowadzania tego typu rewolucji potrzeba ludzi coraz głupszych, którzy są coraz mniej wykształceni. Ludzi, którzy nie potrafią sobie stworzyć syntezy dziejów. Jakiejkolwiek - powiedział o wprowadzaniu na Zachodzie zapisów prawnych będących częścią rewolucji obyczajowej Jakub Pacan, publicysta Tygodnika Solidarność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Łukaszewski: szczęście to nasze dzieło

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 11:56
- Wymaga pracy, refleksji. To nie jest coś, co nam się udaje, ale coś, co musimy zrobić - mówił w "Poranku Dwójki" o poczuciu szczęścia prof. Wiesław Łukaszewski, wybitny psycholog, autor książki "Niewielka suma szczęścia". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święta w pandemii. Psycholog: nauczyły nas radości z małych rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2021 19:34
- Wszystkie rzeczy, które chociaż przez chwilę są inne, dają nam dużą radość. Myślę, że właśnie tego się przede wszystkim nauczyliśmy. Nawet mała zmiana potrafi wywołać uśmiech na naszych twarzach - powiedziała o kolejnych świętach wielkanocnych przeżywanych w pandemii Beata Bianca Kotoro, psycholog.
rozwiń zwiń