X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Teatr Studio w czasie pandemii. Dominika Biernat: umocniła się nasza wspólnota

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2021 00:00
- Warunki zewnętrzne totalnie wywróciły pojmowanie teatru i tego, czym on jest. Niesamowity był ten krótki powrót po zamknięciu. To połączenie z widzem było pełne tęsknoty, atmosfery niesamowitości i wspólnego czekania na siebie. Każdy spektakl był niezwykłym świętem. To było piękne - powiedziała w Polskim Radiu 24 Dominika Biernat, aktorka. Gościem audycji była również Natalia Korczakowska z Teatru "Studio".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: aerogondo2/shutterstock

27 marca to Międzynarodowy Dzień Teatru. Obchodzony jest od sześćdziesięciu lat. Po raz drugi w czasie trwającej ponad rok pandemii.

shutterstock teatr aktor 1200.jpg
Aktorstwo jako wciąż odnawiające się wyzwanie

- Zawsze teatr musi reagować na przemianę rzeczywistości, w której powstaje, bo jest od niej zależny. Jak się ta rzeczywistość zmienia, zmienia się też teatr. To jest coś absolutnie naturalnego dla tego gatunku - podkreśliła Natalia Korczakowska. 

- Razem z Natalią robiłyśmy premierę "Krasz" na podstawie powieści "Kraksa" J.G. Ballarda. Oprócz artystycznej walki, męki to walczyłyśmy także z czasem. Czy w ogóle ten spektakl będzie mógł zaistnieć? Miałyśmy taką satysfakcję, że udało nam się zagrać w piątek, sobotę i niedzielę, a w poniedziałek było już zamknięcie. To jest niesamowite, ile emocji temu towarzyszy, dotykających wszystkich płaszczyzn życia - zauważyła Dominika Biernat.

Posłuchaj
23:30 PR24_mp3 2021_03_27-23-35-41.mp3 Pracownicy Teatru Studio o jego działalności w czasie pandemii ("Kulturalnie na temat")

Jakie są największe problemy teatru w czasie pandemii?

- Borykamy się wszyscy: dyrektorzy, aktorzy, pracownicy techniczni, ci którzy pracują w teatrze z wielkim, wielkim zmartwieniem finansowym. Jak to wszystko rozwiązać i w jaki sposób utrzymać się na powierzchni. To jest ogromna walka. Dostajemy też bardzo duże wsparcie od naszych dyrektorów, więc mam poczucie, że ta nasza wspólnota jeszcze bardziej się buduje. To krzepi serce - oceniła aktorka.

    

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Kulturalnie na temat"

Prowadzący: Katarzyna Cygler 

Goście: Dominika Biernat, Natalia Korczakowska (Teatr Studio)

Data emisji: 27.03.2021

Godzina: 23:35

kmp