X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Pole Bitwy". Nowa wystawa w Galerii Bielskiej BWA o "napięciach na polu społecznych wyobrażeń"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 07:53
- Człowiek jest zawieszony w sieci różnych znaczeń, które nieustannie sam wytwarza - powiedziała w Polskim Radiu 24 Ada Piekarska, kuratorka wystawy w Galerii Bielskiej pt. "Pole Bitwy". Gościem audycji był także jeden z twórców biorących udział w wystawie, Piotr Bujak.
Wystawa pt. Pole Bitwy
Wystawa pt. "Pole Bitwy"Foto: Krzysztof Morcinek/Galeria Bielska

Zdaniem Piekarskiej znaki, z jakimi jako ludzie mamy do czynienia, "mogą być również instrumentalizowane i wykorzystywane do legitymizacji konkretnych interesów, przekonań, praktyk społecznych". Wyjaśniła, że uproszczona definicja symbolu mówi o tym, że są to "wizualne reprezentacje pewnych idei, pewnych narracji i związanych z nimi emocji".

malarstwo pędzle płótno 1200.jpg
Galerie dookoła świata. Co warto zobaczyć online?

- Te znaki same w sobie oczywiście mają swoje skonwencjonalizowane znaczenie, ale tak naprawdę są nacechowane naszymi indywidualnymi, jak i też zbiorowymi przekonaniami, które budujemy sami - podkreśliła Piekarska. - Znaki otaczają nas na co dzień, zarówno w przestrzeni wirtualnej, jak i w przestrzeni publicznej - dodała.

Posłuchaj
21:03 _PR24_AAC 2021_01_09-23-36-44.mp3 Ada Piekarska i Piotr Bujak o wystawie pt. "Pole Bitwy" (PR24/Kulturalnie na Temat)

 

- Mówiąc o polu bitwy w przypadku tej wystawy, miałam na myśli napięcia i bitwę tak naprawdę na polu społecznych wyobrażeń, w którą zaprzęgnięte zostaje znaki i symbole - wyjaśniła Piekarska w kontekście tytułu wystawy.

Czytaj także:

Piotr Bujak opowiedział w Polskim Radiu 24 na temat swojej pracy pt. "Pomnik" w ramach wystawy. - Starałem się w tej realizacji odnieść do zagadnień pamięci i pomnik, jak sugeruje tytuł mojej wideoprojekcji, odnosi się do pomnika, który stał w Dąbrowie Górniczej, który ja bardzo często mijałem na drodze z Będzina, z którego pochodzę - powiedział. - Ten pomnik, który był piękną, monumentalną realizacją ze stali (...) bardzo charakterystyczny punkt dla tego obszaru pełni też funkcję symboliczną - zwrócił uwagę twórca.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Kulturalnie na temat" 
Prowadząca: Katarzyna Cygler 
Goście: Ada Piekarska (kuratorka wystawy), Piotr Bujak (twórca biorący udział w wystawie)
Data emisji: 09.01.2020
Godzina: 23.36

itom

Czytaj także

"Jedyne takie miejsce". Wycieczka po sekretach Zamku Książ

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 13:30
Trzeci co do wielkości zamek w Polsce - Zamek Książ w Wałbrzychu skrywa wiele tajemnic. Proszę sobie wyobrazić pięć osób i pół tysiąca ludzi służby dla nich! Oto jeden z najbogatszych rodów w Europie i jedna z najbardziej niezwykłych książęcych rezydencji. Ona, czyli księżna Daisy, uważana była za najpiękniejszą kobietę na świecie. Historia życia ich dzieci to gotowy scenariusz na przygodowy film.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzieła "śląskiego Rembrandta" Michaela Willmanna w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 09:50
Najważniejsze prace z dorobku Michaela Willmanna były już eksponowane w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Teraz dzieła "śląskiego Rembrandta" będzie można zobaczyć w Warszawie, w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej oraz w Muzeum im. Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń