X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Żałoba jako poczucie siebie". Urszula Kluz-Knopek o wystawie "Czas kamienia"

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2020 08:00
- Moja praca mówi o przeżywaniu żałoby po stracie bliskiej osoby. Żałobę traktuję jako pretekst do zajrzenia w głąb siebie - mówiła w Polskim Radiu 24 Urszula Kluz-Knopek, autorka wystawy "Czas kamienia". Gośćmi audycji byli też artyści: Barbara Sokołowska i Michał Jakubowicz.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Urszula Kluz-Knopek zaznaczyła, że jej projekt, wystawa "Czas kamienia" w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu, wychodzi poza ramy sztuki i wchodzi na teren literatury.

- Ta potrzeba podróży pomiędzy tymi dwoma światami jest bardzo naturalna. Ta część literacka to dziennik żałoby po śmierci mojego taty, którego pisanie rozpoczęłam tuż po jego odejściu. To pisanie było sposobem na przeżywanie bardzo trudnych chwil, ale jednocześnie przyglądaniu się sobie - mówiła artystka.

pap_20180419_2cn (1).jpg
Perfromans w czasach pandemii. Izabela Chamczyk: czuję się odpowiedzialna za odbiorcę

"Japońska technika naprawy"

Jak zaznaczyła, część druga składa się z 35 obiektów, tykw, które zostały ususzone i zakonserwowane podczas różnych etapów rozkładu. - Wszystkie zostały pomalowane złotem japońską metodą naprawy ceramiki, w Japonii bowiem, kiedy coś nam się potłucze cennego, nie wyrzucamy tego, a naprawiamy - podkreśliła Urszula Kluz-Knopek.

Dodała, że japońska technika naprawy potłuczonej ceramiki, polega na łączeniu skorup laką, a następnie ozdabianiu łączeń złotem. Dzięki temu, jak zaznaczyła, blizny na potłuczonych przedmiotach stają się ich ozdobą.

- Blizna, krzywda stają się skarbem, a sam proces naprawy to zwrócenie uwagi na znaczenie zniszczenia i budowy - podkreśliła artystka.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której także Barbara Sokołowska opowie o wystawie "Hołd" a Michał Jakubowicz opowie o wystawie „Dziady”.

Posłuchaj
23:02 PR24_MPLS 2020_08_29-23-36-20.mp3 U. Kluz-Knopek, B. Sokołowska i M. Jakubowicz o wystawach w toruńskiej Wozowni ("Kulturalnie na temat")

Audycja:  "Kulturalnie na temat"

Prowadząca: Katarzyna Cygler

Goście: Urszula Kluz-Knopek, Barbara Sokołowska i Michał Jakubowicz (artyści)

Data emisji: 29.08.2020

Godzina: 23.35

Czytaj także

Aleksandra Sojak-Borodo: blokowiska są przestrzenią do działań społecznych

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 00:20
- Obserwuję, że ludzie z mojego pokolenia próbują mierzyć się z tematem blokowisk np. w ujęciu socjologicznym - mówiła w Polskim Radiu 24 Aleksandra Sojak-Borodo, autorka wystawy "Podniebniki" prezentowanej w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Mariusz Klarecki o wystawie na Zamku Królewskim: jedno z dzieł będzie można zobaczyć pierwszy raz

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 08:00
- Obraz Jana Henryka Rosena, "Polska – Matka świętych, tarcza chrześcijan", będzie pokazany publicznie pierwszy raz ze względu  na swoje wielkie rozmiary - mówił w Polskim Radiu 24 dr Mariusz Klarecki, komisarz wystawy na Zamku Królewskim.
rozwiń zwiń