X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Kulturalnie na temat". O nawykach bogatych i biednych

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2020 07:35
- Większość ludzi ma zakodowany w sobie, dzięki nawykom, wychowaniu czy doświadczeniom, określony poziom zamożności, z którym jest sobie w stanie poradzić. Nawet jeśli zarobią więcej, to znajdą sposób, by te dodatkowe pieniądze wydać i znowu trafić na ten poziom dobrobytu, na którym są w stanie funkcjonować - mówiła w Polskim Radiu 24 Małgorzata Maruszkin, redaktorka, tłumaczka książki Toma Corleya i Michaela Yardneya "Nawyki bogatych i biednych".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/jesterpop

Jakie nawyki maja biedni, a jakie bogaci? Co oznacza bycie bogatym, a co - biednym? Tom Corley i Michael Yardney zbadali i przeanalizowali te kwestie. 

shutterstock lektury czytanie 1200.jpg

Czy starożytna filozofia może poprawić jakość współczesnego życia?

Małgorzata Maruszkin mówiła o początkach współpracy autorów książki. - Tom Corley zaczął od badania ludzi i ich nawyków, Michael Yardney zajmował się natomiast szkoleniami. Wyniki ich badań okazały się podobne, zauważyli podobne prawidłowości zarówno w postępowaniu, jak i nastawieniu do życia osób majętnych, i takich, które pieniędzy nie miały. Bazowali także na własnych doświadczeniach - dodała.


Posłuchaj
23:04 [I] 08.08.2020. KULTURALNIE NA TEMAT.mp3 8.08.2020 (Polskie Radio 24 / Kulturalnie na temat)

 

Jak podkreślała tłumaczka książki, bardzo istotna w codziennym życiu odgrywają utarte wzorce postępowania. - Autorzy wychodzą od obserwacji, że nasz mózg bardzo lubi  działać pod wpływem nawyków, które kierują prawie połową naszego codziennego postępowania. To ułatwia postępowanie, ale pojawia się pytanie, czy są to dobre, czy złe nawyki - zauważyła i tłumaczyła, jak zmiana codziennych przyzwyczajeń może przełożyć się na jakość naszego życia.

Więcej w zapisie audycji, zapraszamy do wysłuchania.

* * *

Audycja: "Kulturalnie na temat"

Prowadzący: Katarzyna Cygler

Goście: 

Data emisji: 08.08.2020

Godzina emisji: 23.36

Polskie Radio 24/ka/mat. prom.

Czytaj także

"Kulturalnie na temat": o tym, jak spędzano czas wolny w PRL

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2020 23:30
O Zakopanem i Sopocie, ale także szczególnej roli trzepaka na podwórku i lodach Bambino opowiadał w Polskim Radiu 24 dziennikarz Wojciech Przylipiak, autor książki "Czas wolny w PRL".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Romantyzm i psychologia głębi w pracach Urszuli Nawrot

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 08:26
W audycji "Kulturalnie na temat" przenieśliśmy się do Lublina. Tam w Galerii Sztuki Sceny Plastycznej KUL odbył się wernisaż prac fotograficznych Urszuli Nawrot zatytułowany "Romantyzm".
rozwiń zwiń