X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Zagraniczny fenomen polskich tańców ludowych

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2020 08:50
Czy polskie tańce ludowe mogą stać się modne? Na czym polega ich fenomen i dlaczego powstają zespoły polskiego tańca ludowego za granicą? O tym w audycji "Kulturalnie na temat" Katarzyna Cygler rozmawiała z dr Zofią Czechlewską, tancerką, choreografką i pedagogiem tańca.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Grzegorz Śledź PR

Dr Zofia Czechlewska jest również konsultantką zespołów artystycznych w Polsce i za granicą, m.in. w Niemczech, Francji, Stanach Zjednoczonych, czy Japonii. Przyznała, że prowadziła warsztaty artystyczne dla wybranych grup zespołów pieśni i tańca przede wszystkim w środowiskach polonijnych, ale nie tylko.

gitara instrument lutnik free shutt 1200.jpg
"Nie tylko głowa i ręce". Lutnicy o tajemnicach swojego zawodu

– Miałam przyjemność organizowania zajęć z rodowitymi Francuzami czy Japończykami, których starsze pokolenia mocno interesują się polską kulturą, są nią zafascynowane – przyznała tancerka.

Posłuchaj
22:29 PR24_MPLS 2020_08_01-23-36-06.mp3 Dr Zofia Czechlewska o znaczeniu tańca ludowego w polskiej kulturze oraz zespołach tanecznych działających poza granicami naszego kraju ("Kulturalnie na temat")

Więcej o tańcach ludowych i zespołach, które je wykonują, w całej rozmowie z dr Zofią Czechlewską.

* * *

Audycja: "Kulturalnie na temat" 
Prowadząca: Katarzyna Cygler 
Gość: dr Zofia Czechlewska, tancerka, choreografka i pedagog tańca
Data emisji: 01.08.2020
Godzina emisji: 23.36

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tańczymy starą babę i olendra

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2020 09:00
- Partnerzy podczas tego tańca ustawieni są w ujęciu półokrągłym zamkniętym czyli dyszlowym. W tym trzymaniu poruszają się raz do środka koła, raz na zewnątrz. Potem pary wykonują przytupy - tłumaczył Mariusz Żwierko z Zespołu Pieśni i Tańca "Kurpie Zielone" i Woda na Młyn, opisując tajniki dwóch kolejnych tańców ludowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz się popisać na zabawie? Zatańcz kozaka

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 09:00
Kozak występuje w kilku regionach Polski. Często - ale nie zawsze! - stanowi ewidentne nawiązanie do rosyjskich kozaków i ukraińskich hopaków jako taniec wykonywany głównie przez mężczyzn popisujących się zręcznością i siłą.
rozwiń zwiń