X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Czy starożytna filozofia może poprawić jakość współczesnego życia?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2020 09:00
- William B. Irvine patrzy w sposób filozoficzny na rzeczy, na które inni filozofowie nie patrzą - mówiła w Polskim Radiu 24 Dominika Rychel, redaktorka książki "Wyzwanie stoika" Irvine'a.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/sebra

Marek Aureliusz, Seneka, Epiktet - co poradziliby współczesnym ludziom? Czy w naszych czasach starożytna filozofa może poprawić jakość życia? O tym w "Kulturalnie na temat" Katarzyna Cygler rozmawiała z Dominiką Rychel, redaktorką książki "Wyzwanie stoika. Jak dzięki filozofii odnaleźć w sobie siłę, spokój i odporność psychiczną" autorstwa Williama B.Irvine’a.

Posłuchaj
22:17 _PR24_AAC 2020_07_18-23-36-24.mp3 Czy starożytna filozofia może poprawić jakość współczesnego życia? (Kulturalnie na temat)

"Wyzwanie stoika" to pełna przemawiających do wyobraźni przykładów i anegdot, a przy tym błyskotliwie napisana książka i świetna lektura dla każdego, kto w stresującej codzienności poszukuje równowagi, szczęścia i lepszej jakości życia.

telefon komórkowy 1200 free
Kulturalnie na Temat o akcji #PolskaCzystaKomórka

"Jego badania filozoficzne są hybrydowe"

Dominika Rychel wskazywała w Polskim Radiu 24, że William B. Irvine poza aktywnością akademicką, napisał siedem książek w nurcie bardziej popularnym. - Książka "Wyzwanie stoika" rozwija myśli z jednej z poprzednich książek, nie przetłumaczonych jeszcze na język polski, "Starożytna sztuka stoickiej radości - mówiła.

Gość Polskiego Radia wskazywała, że Irvine to niezwykle ciekawa postać. - Przede wszystkim dlatego, że jego badania filozoficzne najlepiej opisać jako hybrydowe, ponieważ oprócz filozofii interesują go inne dziedziny - tłumaczyła.

- Np. bardzo często pisze o kwestiach etycznych związanych z finansami. Wydał też dwie książki rodzicielskie. Patrzy w sposób filozoficzny na rzeczy, na które inni filozofowie nie patrzą - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Kulturalnie na temat"

Prowadzący: Katarzyna Cygler

Goście audycji: Dominika Rychel (redaktorka książki "Wyzwanie stoika" Williama B. Irvine’a)

Data emisji: 18.07.2020

Godzina emisji: 23.36

ks

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Haba: nagrody, które pochodzą od widzów, dają mi siłę

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2020 08:00
- Dziennikarze mogą mieć różne gusta, lubić różne rodzaje teatru, różne rodzaje aktorstwa. Jeśli nagrodę przyznaje widz, wiem, że jest ona prosto z serca. To najcenniejsze - mówiła w Polskim Radiu 24 aktorka Anna Haba.
rozwiń zwiń