X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Anna Haba: nagrody, które pochodzą od widzów, dają mi siłę

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2020 08:00
- Dziennikarze mogą mieć różne gusta, lubić różne rodzaje teatru, różne rodzaje aktorstwa. Jeśli nagrodę przyznaje widz, wiem, że jest ona prosto z serca. To najcenniejsze - mówiła w Polskim Radiu 24 aktorka Anna Haba.
Audio
  • Anna Haba o tym, jak rozpoczęła się jej przygoda z aktorstwem (Kulturalnie Na Temat)
Anna Haba
Anna HabaFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

naturski 1200.jpg
Jan Naturski: to widzowie są najważniejszym składnikiem teatru

Anna Haba od kilku sezonów wciela się w rolę ratowniczki medycznej w serialu "Na sygnale". Za aktorką jest już również 11 sezonów w Lubuskim Teatrze i 4 nagrody publiczności dla najlepszej aktorki.

Jakie są jej plany zawodowe, które doświadczenia artystyczne ukształtowały ją najsilniej i co dla niej jest najważniejsze w zwykłym życiu?

mim 1200 pantomima.jpg
Bartłomiej Ostapczuk o pantomimie: to sztuka ukazywania uczuć i emocji

"Nagrody to przyjemny element życia aktora"

Aktorka wspominała na antenie Polskiego Radia 24 czasy, gdy była jeszcze studentką. - Na III roku studiów pojechaliśmy w czerwcu do Rzymu. Podczas zajęć, już po powrocie do Polski, pani prodziekan weszła i powiedziała, że zdobyłam nagrodę. Byliśmy zaskoczeni wszyscy, zwłaszcza ja - opowiadała.

- Każdy z nas wówczas marzył o tym, aby móc realizować się w tym zawodzie, aby po skończeniu szkoły dostać etat w wymarzonym teatrze. Moje marzenie się pełniło, gdy dostałam angaż w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze - mówiła.

W szybkim czasie pojawiły się nagrody, najpopularniejszej aktorki teatralnej czy dziennikarzy. - Takie nagrody dają mi siłę. Ale najważniejsze dla mnie nagrody to te, które pochodzą od widzów. To potwierdzenie tego, że droga, którą wybrałam, jest drogą słuszną - tłumaczyła.

- Nagrody to bardzo przyjemny element życia, dla nas aktorów, ale bardzo szybko wracamy do rzeczywistości i rozpoczynamy prace nad kolejnymi projektami - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

* * *

Audycja: "Kulturalnie na temat" 
Prowadzący: Katarzyna Cygler 
Gość: Anna Haba (aktorka)
Data emisji: 09.05.2020
Godzina emisji: 23.35

kstar

Czytaj także

Jerzy Trela: Swinarski był nie tylko artystą, ale i zawodowcem

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 13:01
- Siedzieliśmy w bufecie teatru, gdy przyszedł dyrektor Jan Paweł Gawlik. Szukał reżysera do zrobienia sztuki Iredyńskiego i spytał Konrada Swinarskiego, kogo by polecił. A on na to: mam trzy tygodnie wolnego, to ci to zrobię. Był więc nie tylko artystą realizującym swoje wizje. Zrobił na zamówienie spektakl, który rozbił bank nagród na festiwalu – mówił w Dwójce znakomity aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zamieszkał w zbiorowej wyobraźni Polaków". Wspomnienia o Emilu Karewiczu

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 12:57
W wieku 97 lat zmarł Emil Karewicz, popularny aktor filmowy, teatralny i radiowy. Był nazywany "mistrzem epizodu", zagrał w ponad stu filmach. Artystę żegnają ludzie oraz instytucje związane z filmem, teatrem i światem kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktorka Marta Król o czasie pandemii: teatry są zamknięte dlatego to trudny, ale i dobry czas

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2020 23:59
- Dużo dobrego dzieje się w internecie, z drugiej strony narasta frustracja związana z zamknięciem w domach - mówiła w Polskim Radiu 24 aktorka Teatru Dramatycznego, Marta Król.
rozwiń zwiń