X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Kulturalnie na temat". Odkryć twórczość Krzysztofa Komedy

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 23:55
Tematem najnowszego odcinka audycji "Kulturalnie na temat" był projekt promujący twórczość Krzysztofa Komedy "Be Inspired By Komeda". Gośćmi Katarzyny Cygler byli: kuratorka projektu Paulina Czajor oraz saksofonista Kuba Więcek.
Audio
Be Inspired By Komeda
"Be Inspired By Komeda"Foto: facebook.com/Mazowiecki Instytut Kultury/mat. prom.

Program w założeniu ma przybliżyć młodym uczestnikom sztukę współczesną. Tegoroczna edycja "Be Inspired By Komeda" organizowana jest z okazji 50-lecia śmierci polskiego muzyka i kompozytora Krzysztofa Komedy.

shutterstock saksofon jazz muzyka 1200.jpg
Sławomir Kurkiewicz: u Komedy najważniejsza była otwartość

Projekt łączy działania dwóch dziedzin sztuki, muzycznej i plastycznej. Zakłada działania edukacyjne (warsztaty plastyczne i wykłady) przybliżające uczestnikom muzykę jazzową na przykładzie życia i twórczości Krzysztofa Komedy.

- Zastanawiając się nad wyborem osób do tego projektu, kierowałam się wyborem muzyków, których uważam za czołowych przedstawicieli współczesnej sceny jazzowej. Tak się dobrze złożyło, że będąc na kilku koncertach Kuby Więcka i jego zespołu, usłyszałam materiał muzyczny, który był inspirowany muzyką Krzysztofa Komedy - mówiła Paulina Czajor.

"Ta muzyka co chwila do mnie wraca"

Kuba Więcek powiedział, kiedy pierwszy raz usłyszał muzykę Komedy. - Wybrałem się na warsztaty jazzowe, 7-8 lat temu... Wtedy jeszcze nie miałem styczności z tą muzyką. To było dla mnie coś kompletnie nowego. Kiedy kolega rzucił pomysł zagrania jakiegoś utworu Krzysztofa Komedy poczułem się jak ryba w wodzie - wspominał saksofonista. - To dla mnie bardzo ważna rzecz, ta muzyka co chwila do mnie wraca. To istota Polski, tej słowiańskości - mówił.

***

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji "Kulturalnie na temat" była Katarzyna Cygler.

Polskie Radio 24/pb

______________________

Data emisji: 02.11.2019

Godzina emisji: 23.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Wasilewski Trio gra już 25 lat

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 17:05
- Gdybym miał to doświadczenie, co obecnie 25 lat temu myślę, że bardziej bym się przyłożył do pracy - mówi Sławek Kurkiewicz, członek tria. Zaś Marcin Wasilewski zapewnia, że chciałby przeżyć jeszcze raz to samo, co przeżył i to bez tej wiedzy, która jest teraz.
rozwiń zwiń