X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Corpus delicta" – rzeźby inspirowane wierszem J. Tuwima

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 08:32
- Tak jak dla Juliana Tuwima materiałem było słowo, dla mnie takim materiałem jest forma. Próbuję zawrzeć w formie to, co mnie najbardziej pociąga i co chcę przekazać widzowi - mówiła w audycji "Kulturalnie na temat" o inspirowanej twórczością poety wystawie "Corpus delicta" rzeźbiarka Aleksandra Koper.
Audio
  • Rzeźbiarka Aleksandra Koper o cyklu "Corpus delicta" (PR24)
Rzeźba Katarzyny Koper
Rzeźba Katarzyny Koper Foto: koperepok.blogspot.com

Gość Katarzyny Cygler mówiła, że Julian Tuwim był bezpośrednią inspiracją do zatytułowania cyklu wystaw jej prac. - Julian Tuwim w zabawny sposób przeformułował określenie corpus delicti (zbrodnia doskonała- red.) na corpus delicta (rozkoszne ciało -red.). To zyskało inny wymiar - tłumaczyła Aleksandra Koper, dodając, że te abstrakcyjnie brzmiące sformułowania wydały jej się pociągające i otwierające głowę odbiorcy na wiele skojarzeń.

Rzeźbiarka podkreśliła, że jej cykl "Corpus delicta" powstał z codziennej praktyki rzeźbiarskiej, która jest formalnym i fizycznym kontaktem z materiałem.

- To jest nieustanny dialog pomiędzy materiałem, tym, co on mi podpowiada, a tym, co chcę z niego uzyskać. I z tego podstawowego rzeźbiarskiego działania powstaje bardzo wiele pomysłów, formalnych rozwiązań - wyjaśniała.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Katarzyna Cygler.

Polskie Radio 24/pkur

----------------------------

Data emisji: 23.06.2019

Godzina emisji: 8.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wystawa "Sztuka to wartość". Co można podziwiać w Muzeum Narodowym?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 12:39
Katarzyna Szydłowska-Schiller, która jest kuratorką wystawy mówi - sztuka to nie tylko wartość pieniądza, ale też wartość duchowa i estetyczna. W "Kulturalnej Jedynce" dowiadujemy się o tym, jakie dzieła można podziwiać w trakcie trwania wystawy i dlaczego warto się na nią wybrać.
rozwiń zwiń