X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ryszard Makowski: album to w pewnym sensie nowy etap mojego życia artystycznego

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2018 00:10
Satyryk i muzyk, związany przez lata z kabaretami OT.TO i Pod Egidą. Gościem audycji "Kulturalnie na Temat" był Ryszard Makowski. Okazją do spotkania była premiera albumu artysty, która odbyła się 14 grudnia.
Audio
  • 15.12.18 Ryszard Makowski: „Nie jestem jakimś wielkim fanem swoich piosenek (…)”.
Ryszard Makowski
Ryszard MakowskiFoto: facebook.com

Pisaniem utworów muzycznych Ryszard Makowski zajmuje się od szkoły podstawowej. Podkreślił, że jest to dla niego naturalna rzecz. Najnowsza płyta zatytułowana "Ryszard Makowski" to autorski zbiór piosenek gościa Polskiego Radia 24. Przyznał on, że z wydaniem albumu czekał trzy lata. 

– Kiedyś było to moje hobby. W latach 80. występowałem w klubach studenckich, by w sposób satyryczny walczyć z komuną. Piosenki zawarte na płycie to w pewnym sensie całkiem nowy etap mojego życia artystycznego. Nie wiążą się z kabaretem, nie są satyryczne ani polityczne. To utwory refrenowe, które chciałbym żeby stały się popularne. Czy tak będzie? Zależy to od wielu czynników, a przede wszystkim od tego, czy spodobają się odbiorcom – powiedział satyryk.

Album, wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, zawiera 11 utworów. Ryszard Makowski zaznaczył, że większość z nich ma lekką formę, która powinna "wpadać w ucho". – Jako sukces będę traktował sprzedanie 5 tys. płyt. Jeżeli uda się więcej, to będzie mi bardzo miło – dodał.

Ponadto Ryszard Makowski zdradził, jacy artyści są dla niego wzorem do naśladowania. Kogo wskazał? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję "Kulturalnie na Temat" prowadziła Katarzyna Cygler.

Polskie Radio 24/db

------------------------------

Data emisji: 15.12.2018

Godzina emisji: 23.36

Czytaj także

Patrycja Markowska: po 17 latach poczułam się gotowa

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 14:45
"Droga" to pierwszy wspólny album Patrycji i Grzegorza Markowskich. - Z dobrych fluidów, z przyjaźni, wynikają fajne rzeczy - mówi w "Muzycznej Jedynce" artystka. - Stąd płyta, która w zasadzie powstała sama - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antonina Krzysztoń każdego dnia spotyka się z Bogiem

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 17:37
Piosenkarka ostatnio nagrała płytę "Pieczęć". - Ta płyta jest dla mnie zaskoczeniem, bo nie planowałam jej nagrania - mówi artystka. Na pomysł wpadła w bazylice w Gostyniu. Do współpracy zaprosiła Andrzeja Jagodzińskiego, a muzyka i teksty powstały podczas pobytu w klasztorze kapucynów.
rozwiń zwiń