X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wystawa "Dzieci Światła" w Galerii Bielskiej BWA

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 23:59
Trwa 10. Wystawa Kuratorska Bielskiej Jesieni 2018. Wystawa Dzieci Światła podejmuje się ukazania relacji współczesnego malarstwa w Polsce ze sztuką Andrzeja Urbanowicza. O wystawie mówili w Polskim radiu 24 Stanisław Ruksza, kurator wystawy oraz Aleka Polis, artystka .
Audio
Wystawa zbiorowa pt. Dzieci światła
Wystawa zbiorowa pt. „Dzieci światła” Foto: facebook.com/pg/galeriabielska

Andrzej Urbanowicz (1938–2011) jest jednym z artystów, których obecność w historii polskiej sztuki jest właśnie przywracana. Urbanowicz współtworzył środowisko polskiego undergroundu w czasach PRL-u, będąc współzałożycielem legendarnej Grupy Oneiron.

W rozmowie z Katarzyną Cygler goście opowiadali o undergroundzie artystycznym w PRL-u, ideach im przyświecających, powodach i celach, twórczości Andrzeja Urbanowicza i aktualnej wystawie.​ – Urbanowicz być spirytus movens polskiego undergroundu. Ta wystawa jest poniekąd hołdem jemu złożonym, nie rozumianym jednak jako typowa wystawa historyczna ale żywe, współczesne przypomnienie jego twórczości. Jego twórczość czeka na aktualizację, wpisanie na nowo w historię  polskiej sztuki i kultury. Dla mnie jest to artysta legendarny, człowiek który kompensuje w polskiej historii sztuki wiele brakujących zagadnień, takich jak art brut, surrealizmu, malarstwa materii, pop-artu, czy sztuki psychodelicznej – podkreślał Stanisław Ruksza.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiała Katarzyna Cygler.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 08.12.2018

Godzina emisji: 23:37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kulturalnie na temat. Najnowsze wystawy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 15:35
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na dwie wystawy "Sąsiedzi" i "Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy". Kuratorzy tych obu przedsięwzięć Magdalena Lipska i Szymon Maliborski byli gośćmi audycji "Kulturalnie na temat" w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Malarstwo Leona Tarasewicza

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 08:45
O Leonie Tarasewiczu mówi się, że jest jednym z najbardziej intrygujących współczesnych malarzy. W studiu Polskiego Radia 24 gościliśmy dra Lecha Stangreta, historyka sztuki, koordynatora projektu, którego efektem jest publikacja dotycząca twórczości artysty pt. "Leon Tarasewicz. Malarstwo".
rozwiń zwiń