X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Malarstwo Leona Tarasewicza

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 08:45
O Leonie Tarasewiczu mówi się, że jest jednym z najbardziej intrygujących współczesnych malarzy. W studiu Polskiego Radia 24 gościliśmy dra Lecha Stangreta, historyka sztuki, koordynatora projektu, którego efektem jest publikacja dotycząca twórczości artysty pt. "Leon Tarasewicz. Malarstwo".
Audio
Leon Tarasewicz
Leon TarasewiczFoto: PAP/Aleksander Koźmiński

Publikacja "Leon Tarasewicz. Malarstwo" jest nie tylko katalogiem do zakończonej w Galerii Foksal wystawy Leona Tarasewicza pt. Jerozolima, ale zaprojektowana została również jako wydawnictwo podsumowujące współpracę Tarasewicza z Galerią Foksal. - Publikacja dotyczy nie tyle ostatnio prezentowanej w Galerii Foksal wystawy, ale całej aktywności i współpracy Tarasewicza z galerią od 1984 r, czuli tuż po debiucie artysty. Tarasewicz podąża za pewną ulotnością, która nam towarzyszy, pejzażem, który odbieramy za każdym razem nieco inaczej. Wystawa "Jerozolima" składała się z 268 neonów, które w czasie wystawy pulsowały, przybierały różne stopnie nasycenia, od pomarańczowej do jaskrawożółtej barwy. Było to nawiązanie do atmosfery towarzyszącej pobytowi artysty w Izraelu, jak gdyby ten izraelski pejzaż był kompletnie inny niż słowiański, białoruski. Owa żółć tak zafascynowała artystę, który chciał ją oddać, przekazać. Trudno mówić o linearności w rozwoju twórczości Tarasewicza. Za każdym razem jest to coś nowego, coś zaskakującego. Ostatnia wystawa w Galerii Foksal to była przemyślana realizacja, zarówno co do miejsca, jak i jego specyfiki – podkreślał dr Lech Stangret.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiała Katarzyna Cygler.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 23.10.2018

Godzina emisji: 23:37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kwadratura Kultury: Leon Tarasewicz, Jerozolima

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 22:55
Inspiracją dla wystawy Leona Tarasewicza w Galerii Foksal była wizyta artysty w Jerozolimie. Kompozycja wypełniająca całą przestrzeń galerii składa się z pulsujących, jednokolorowych, żółtych świateł. O twórczości artysty opowiadał gość PR24, Lech Stangret - hisoryk sztuki, kurator wystawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przystań Leona Tarasewicza na ul. Foksal

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 16:23
W audycji wejdziemy w przestrzeń obecnej ekspozycji artysty w warszawskiej Galerii Foksal, ale także przypomnimy jego dawne działania w tej przestrzeni.
rozwiń zwiń