X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kulturalnie na temat. Najnowsze wystawy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 15:35
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na dwie wystawy "Sąsiedzi" i "Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy". Kuratorzy tych obu przedsięwzięć Magdalena Lipska i Szymon Maliborski byli gośćmi audycji "Kulturalnie na temat" w Polskim Radiu 24.
Audio
  • 06.10.18 Kulturalnie na temat. Najnowsze wystawy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
Warszawa, budynek PKiN
Warszawa, budynek PKiNFoto: lucian_andrei/Pixabay

"Sąsiedzi"

Wystawa festiwalowa jest próbą przyjrzenia się idei sąsiedztwa we współczesnym mieście, która na skutek skali migracji uwarunkowanych ekonomicznie czy politycznie staje się jedną z podstawowych kwestii do pomyślenia na nowo. Różnorodne doświadczenia współbycia w nowym kontekście, podzielane zarówno przez pracowników sezonowych jak i innych migrantów jest punktem wyjścia do wypowiedzi artystycznych, stanowiących główne medium tegorocznej edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE. W ramach ekspozycji kuratorzy z Centrum Badań nad Kulturą Wizualną w Kijowie starają się uchwycić obraz dzisiejszych relacji i znaczeń kształtujących się wokół tematu sąsiedzkości, biorąc za jeden z możliwych punktów wyjścia relacje pomiędzy Warszawą a Kijowem jako przykład dla szerszych procesów globalnych, których odmianą może być trwająca pomiędzy tymi miastami migracja - możemy przeczytać o wystawie w komunikacie organizatora.

- "Warszawa w budowie" jest festiwalem miejskim, który organizowany jest przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Muzeum Warszawy. W tym roku zaprosiliśmy też do współpracy Centrum Badań nad Kulturą Wizualną z Kijowa, gdzie jest dziewięć osób o różnych temperamentach, przez co uzgodnienie jak ma wyglądać ten festiwal zajęło nam bardzo dużo czasu - informował Szymon Maliborski. Dodał również, że organizatorzy "zajmowali się nie tylko tematem migrantów, ale również wpuścili ten festiwal w sytuację wydarzenia migrującego, które musi się odnaleźć w nowym kontekście".

"Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy"

Wystawa odwołuje się do różnych tradycji niepodległościowych na świecie: poczynając od 1918 roku, poprzez rok 1945, który zapoczątkował dekolonizację Południa, po rok 1989, wyznaczający koniec reżimu komunistycznego w Europie i dający początek nowej, globalnej epoce w dziejach świata. W swej podróży przez różne geografie i momenty historyczne wystawa opowiada o upłciowieniu narracji historycznych, które wykluczają i pomijają kobiety, dając tym samym prymat męskiej wizji świata - czytamy na stronie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

- Wystawa powstała z potrzeby refleksji, czy świętowanie niepodległości jest przeżywane przez nas wszystkich, a także jakie miejsce w tych obchodach zajmują kobiety. Organizatorzy wyszli z przekonania, że w aktualnej narracji kobiety nie za bardzo się odnajdują. Ciągle ta bohaterska historia walki o niepodległość jest historią wybitnie męską po mimo tego, iż wiemy, że kobiety również były ich uczestniczkami - mówiła Magdalena Lipska. Gość programu dodała również, że obecność kobiet w wydarzeniach historycznych "jest specjalnie pomijana".

Gospodarzem audycji była Katarzyna Cygler.

Polskie Radio 24/artmuseum.pl

____________________

Data emisji: 16.05.18

Godzina emisji: 22:06

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak