X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dekomunizacja Powązek. Dr Bukowski: na narodowej nekropolii nie mogą leżeć bohaterowie i zdrajcy

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 08:01
- Problemem jest to, że Powązki Wojskowe są cmentarzem komunalnym. One powinny być - a przynajmniej w części, w której pochowani są ludzie uznani za zasłużonych - cmentarzem zarządzanym przez państwo - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Bukowski rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Jaroslaw Kurek

Tematem audycji był pomysł dekomunizacji Powązek Wojskowych. 

shutterstock_Bolomeusz Powązki droga 1200.jpg
"To kwestia narodowa". Wojciech Reszczyński o pomyśle przeniesienia grobów komunistów z Powązek

- Samorząd Warszawy od wielu lat nie wykazuje żadnych patriotycznych inklinacji w tej trudnej, ale możliwej do załatwienia sprawie - zauważył gość rozmowy, wskazując na rolę władz miasta. 


Posłuchaj
22:38 _PR24_AAC 2021_03_14-07-07-00.mp3 Dr Jerzy Bukowski o pomyśle dekomunizacji Powązek (Historyczne wydarzenie tygodnia/PR24)

 

Dr Bukowski uznał, że na jednym cmentarzu nie mogą znajdować się narodowi bohaterowi i ich kaci. - Na takim cmentarzu, na takiej narodowej nekropolii, nie mogą leżeć obok siebie bohaterowie i zdrajcy - powiedział. 

Zdaniem dr. Bukowskiego, dekomunizacja nekropolii miałaby również walor edukacyjny i wychowawczy. - Młodzież oprowadzana po Powązkach, która w szkole się uczy kto był bohaterem, kto był zdrajcą, widzi, że w tym miejscu, gdzie też uczymy się historii, zdrajcy i bohaterowie są ze sobą przemieszani - stwierdził. - To z wychowawczego punktu widzenia jest również bardzo szkodliwe - dodał. 


Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Historyczne wydarzenie tygodnia"
Prowadzący: Tadeusz Płużański
Gość: dr Jerzy Bukowski (rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie)
Data emisji: 14.03.2021
Godzina emisji: 07.07

kb

Czytaj także

W Okopach powstanie Muzeum ks. Popiełuszki. "To postać o znaczeniu ogólnym"

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 17:10
- W perspektywie tylu dziesięcioleci, które upłynęły od śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, paradoksalnie wiele rzeczy można pokazać na nowo - powiedział dr Waldemar Wilczewski, dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagadkowa śmierć ks. Franciszka Blachnickiego. Woyciechowski: mamy tu do czynienia z niewidzialnymi siłami

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 11:28
- Gdy prokurator Ewa Koj w 2006 r. prowadziła śledztwo w tej sprawie, odbyła się poufna ekshumacja szczątków księdza przez władze kościelne. Zaskakujące jest to, że nie uczyniły tego organy ścigania, gdyż było to formalną rzeczą w dochodzeniu do prawdy - mówił o okolicznościach śmierci ks. Franciszka Blachnickiego w Polskim Radiu 24 Piotr Woyciechowski, ekspert ds. służb specjalnych. 
rozwiń zwiń