X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Historia Henryka Flamego i jego żołnierzy – "Chrystus za nas, my za Chrystusa"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 17:25
"Chrystus za nas, my za Chrystusa" – to najnowsza książka dra Tomasza Greniucha, historyka IPN. Opowiada ona o działalności Henryka Flamego ps. Bartek i jego żołnierzy. O publikacji autor mówił w Polskim Radiu 24 w audycji "Historyczne wydarzenie tygodnia".
Audio
  • 24.11.18 Tomasz Greniuch o książce "Chrystus za nas, my za Chrystusa"
Henryk Flame. Zdjęcie wykonane po amnestii w 1947 r.
Henryk Flame. Zdjęcie wykonane po amnestii w 1947 r. Foto: wikipedia / domena publiczna

- Książka jest podsumowaniem kilkunastu lat badania, opisywania historii zgrupowania Bartka. Była to grupa polskich żołnierzy podziemia niepodległościowego, antykomunistyczna formacja wojskowa, która po roku 1945. walczyła z komunistami. Swoją działalność rozpoczęła na Śląsku Cieszyńskim – powiedział Tomasz Greniuch.

- Jest to historia niemal ponad dwóch lat zmagań 300 żołnierzy, zgrupowanych pod komendą kpt. Henryka Flamego, z władzą narzuconą nam przez Sowietów. Książka składa się z kilkunastu rozdziałów. Wstępem jest biografia głównego dowódcy, a lwią część pracy zajmują starcia zbrojne, których zgrupowanie w latach 1945-47 dokonało ponad 360 – dodał gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Tadeusz Płużański.

Polskie Radio 24/bartos

-------------------------

Data emisji: 24.11.2018

Godzina emisji: 16.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historyk IPN: Żołnierze Wyklęci mieli zniknąć z kart historii

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 13:51
1 marca w całej Polsce obchodzony będzie Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto państwowe upamiętnia żołnierzy i działaczy antykomunistycznego podziemia, którzy mimo zakończenia II wojny światowej nie złożyli broni i walczyli o wolną Polskę. O święcie mówili w Polskim Radiu 24 podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski i historyk z Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej doktor Mirosław Szumiło. 
rozwiń zwiń