more_horiz

Patryk Vega: "Small World" będzie dziesięć razy większym hardcorem niż "Botoks"

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 07:00
"Pitbull", "Kobiety mafii", "Botoks". W ostatnich latach to właśnie te filmy odbiły się najgłośniejszym echem w polskim środowisku filmowym. Wszystkie te tytuły łączy osoba ich reżysera - Patryka Vegi, który był gościem audycji "Wieczór Filmowy Adamskiego".
Audio
  • 12.12.18 Patryk Vega: „Scenariusz >>Small World<< jest bardzo mocny (...)".
Patryk Vega
Patryk VegaFoto: facebook.com/PatrykVegaOfficial

Pomimo sukcesów, jakie święciły ostatnie produkcje Patryka Vegi, reżyser nie ustaje nad pracami przy kolejnych tytułach. "Plagi Breslau" oraz "Kobiety mafii 2" to filmy, które już niedługo zawitają na ekrany polskich kin oraz do jednej z platform internetowych.

– Przy "Kobietach mafii 2" współpracowałem m.in. z ekipą "Gry o tron". Zdjęcia powstawały w Kolumbii, Dubaju, Niemczech, Maroku i Hiszpanii. Był to skomplikowany proces, szczególnie w państwach poza Unią Europejską. W Kolumbii towarzyszyła nam ochrona z bronią, bo w Bogocie ludzie strzelają do siebie w korkach ulicznych, wiec mieliśmy spore obawy. Na szczęście wszystko udało się nakręcić, a członkowie mojego zespołu cali i zdrowi wrócili do kraju – opowiadał Patryk Vega.

W lutym przyszłego roku rozpoczną się zdjęcia do filmu "Small World", zahaczającego o kwestie religijne, problematykę satanizmu i pedofilii. Ma w nim wystąpić m.in. aktor kojarzony z hiszpańskim serialem Netflixa, a także grupa znanych aktorów z Wielkiej Brytanii i Rosji.

– Myślę o tej produkcji jak o międzynarodowym projekcie. Artyści z różnych krajów zjednoczą się w proteście będącym krzykiem przeciwko handlowi dziećmi, który jest porażającym procederem. Mam nadzieję, że film zagości ze swoim przesłaniem na zagranicznych festiwalach. Dla mnie będzie miał on charakter misyjny i ewangelizacyjny. Mam poczucie, że chcę go zrobić jako człowiek, a nie producent czy biznesmen. Mogę powiedzieć, że ten obraz będzie dziesięć razy większym hardcorem niż "Botoks". Scenariusz jest bardzo mocny – podkreślił Vega.

Reżyser przyznał, że do 2023 roku ma zaplanowanych 10 premier filmowych. Podkreślił, że nie narzeka na brak pomysłów, a produkcja filmów o tematyce gangsterskiej wciąż go "kręci i stymuluje".

Więcej na temat nowych filmów Patryk Vega mówił w całej audycji. Zapraszamy do jej wysłuchania.

Audycję prowadził Łukasz Adamski.

Polskie Radio 24/db

------------------------------

Data emisji: 12.12.2018

Godzina emisji: 22.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Film „Jak pies z kotem”. Choroba i trudne relacje rodzinne

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 10:10
Wzruszający, zabawny, mówiący o śmierci i miłości, a także nagrodzony na festiwalu w Gdyni. Tak można najkrócej scharakteryzować najnowszy film Janusza Kondratiuka „Jak pies z kotem”. W audycji „Wieczór Filmowy Adamskiego” rozmowa o produkcji, która w najbliższy piątek wchodzi do polskich kin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kino Małgorzaty Szumowskiej. "Wymyka się prostej klasyfikacji"

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 15:11
- Małgorzata Szumowska jest autorką bardzo europejską. Kiedy na ekranach pojawiły się "33 sceny z życia" w polskiej kinematografii dominowało kino moralnego niepokoju i pocieszne bajki o ludziach. Ona złamała ten schemat - mówił Sebastian Smoliński, krytyk filmowy.
rozwiń zwiń