X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowy film Orsona Wellesa. "To nie jest kino dla każdego"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 22:59
- Niebywałe jest to, że w roku 2018 mówimy o nowym filmie Orsona Wellesa, który pomimo ogromnych przeciwieństw losu, po 48 latach od rozpoczęcia zdjęć, wchodzi na domowe ekrany - mówił w Polskim Radiu 24 filmoznawca, dr Michał Oleszczyk. "Druga strona wiatru", ostatni film giganta kina, trafił na Netflixa.
Audio
  • 28.11.18 Wieczór filmowy Adamskiego: nowy film Orsona Wellesa
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: mat.promocyjne

Gość Polskiego Radia 24 tłumaczył, że Orson Welles chciał, żeby ten film dotarł do jak najszerszej widowni. - W tym sensie fakt, że obraz "The other side of the wind" jest na platformie Netflixa spełnia jego marzenie. Nie jest to jednak film dla każdego. Obraz jest mocno osadzony w kontekście swojego czasu - powiedział dr Michał Oleszczyk.

Zdjęcia do "Drugiej strony wiatru" trwały w latach 1970-76. To czas przemian w "fabryce snów", która wtedy upadała. Powstało tzw. Nowe Hollywood. Film przedstawia historię słynnego filmowca J.J. "Jake’a" Hannaforda, który wraca do Hollywood po latach życia na dobrowolnym zesłaniu w Europie, planując dokończyć pracę nad własnym innowacyjnym filmem. To satyra na klasyczny system studyjny Hollywood. - Ten film wymaga pewnego przygotowania. Na Netflixie dostępny jest też dokument o tym, jak ten film powstawał. Najpierw należy go obejrzeć - tłumaczył filmoznawca.

Orson Welles już pierwszym filmem "Obywatel Kane" wypracował sobie pozycję geniusza kina. Czy miało to wpływ na jego karierę? Dlaczego filmy Wellesa nie stały się komercyjnymi sukcesami? Również o tych tematach w całym nagraniu.

Gospodarzem audycji był Łukasz Adamski.

Data emisji: 28.11

Godzina emisji: 22.06

PR24/tj

Czytaj także

Krzysztof Zanussi: nawet jeśli ciało jest mierne, dusza może być wielka

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 22:59
"Eter" – najnowszy obraz Krzysztofa Zanussiego to kolejna opowieść nawiązująca do mitu Fausta, ukazująca walkę o ludzką duszę. O swoim filmie na antenie Polskiego Radia 24 opowiadał reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ślepnąc od świateł". Portret Warszawy oczami dilera narkotyków

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 11:06
Według krytyków "Ślepnąc od świateł" to najlepszy polski serial pokazujący świat gangsterów od czasu pierwszego "Pitbulla" Patryka Vegi. - Genialny serial. Tyle mogę powiedzieć. Nic nie zrobiło na mnie takiego wrażenia w ostatnim czasie - mówił Aleksander Majewski, publicysta wPolityce.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmoznawczyni: odeszliśmy od obsesji wieku w filmach. Dojrzałość zaczyna być modna

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 10:10
- Wchodzimy w takie czasy, kiedy dojrzałość jest modna. Odeszliśmy od tradycji, gdzie aktorki nagminnie zmieniają swoje metryki - podkreśliła Katarzyna Wajda, filmoznawczyni z Narodowego Instytutu Audiowizualnego.
rozwiń zwiń