X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"The Devil and Father Amorth": film pokazujący prawdziwy egzorcyzm

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 10:13
- Sam film według mnie nie jest przeznaczony dla osób wierzących. Jest on dla tych, którzy wątpią, którzy nie wierzą, a być może szukają sensacji. I być może sprawdziłby się  jako dodatek do dvd pierwszego "Egzorcysty" – powiedział na antenie Polskiego Radia 24 o produkcji Wiliama Friedkina dziennikarz Grzegorz Kasjaniuk.
Audio
  • 06.09.18 Grzegorz Kasjaniuk o dokumencie Williama Friedkina "The Devil and Father Amorth"
Kadr z filmu The Devil and Father Amorth
Kadr z filmu "The Devil and Father Amorth"Foto: mat.promocyjne

Film Williama Friedkina, reżysera "Egzorcysty" z 1973 roku, miał swoją premierę w ubiegłym roku. Produkcja nosi tytuł "The Devil and Father Amorth". To dokument będący zapisem dziewiątego egzorcyzmu dokonanego przez ojca Gabriele’a Amortha na jednej z włoskich kobiet.

- Dokument jest zapisem pewnej sytuacji, która według mnie nie powinna być upubliczniona – ocenił Grzegorz Kasjaniuk w Polskim Radiu 24.

- Sam film według mnie nie jest przeznaczony dla osób wierzących. To jest film dla tych, którzy wątpią, którzy nie wierzą, a być może szukają sensacji. I być może nadawałby się dobrze jako dodatek do dvd tego pierwszego "Egzorcysty" Wiliama Friedkina – dodał dziennikarz.

Jego zdaniem w tego typu produkcjach nie powinno się koncentrować na złu. – Ta fascynacja złem może się pojawić u odbiorcy, który zacznie szukać takich doznań. Chodzi o to, żeby koncentrować się na drugiej stronie – na tym co przynosi nam światło w życiu – pokreślił Grzegorz Kasjaniuk.

Rozmówca Polskiego Radia 24 zaznaczył, że ojciec Gabriele Amorth w swojej wieloletniej działalności pokazał czym jest opętanie. – To wejście Złego w człowieka – powiedział.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

Rozmawiał Łukasz Adamski.

Polskie Radio 24/bartos

_________________________

Data emisji: 05.09.2018

Godzina emisji: 22.06

Zobacz więcej na temat: FILM
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak