X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Gospodarka polska na tle Europy. "Definiujemy swój model rozwoju"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 22:12
- Nie lubię sformułowania "cud gospodarczy", bo od wejścia Polski do Unii wykonaliśmy ogromną pracę, która oznacza, że umiemy wykorzystywać koniunkturę gospodarczą i zaczęliśmy definiować swój model rozwoju i to nie jest kwestia cudu gospodarczego - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej. Gościem audycji był również Krzysztof Śmiszek z Wiosny.
Audio
  • 04.08.2019 "Świat 24". dr Artur Bartoszewicz o polskiej gospodarce i Krzysztof Śmiszek o lewicy i polskim rządzie
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Autorstwa Travel mania

- Nie musimy być gospodarką czysto podwykonawczą, ale możemy rywalizować. Nagle okazuje się, że przy przełamaniu relacji wzrostowych tempo doganiania średniej wzrostowej europejskiej jest realizowane przez nas dosyć szybko. W ciągu 10 lat możemy tę średnią dogonić - zaznaczył dr Bartoszewicz.

Wspólne działanie

Jego zdaniem największym problemem jest fakt, iż Polacy mają problem we wspólnym działaniu. - To, co jest najsłabsze w Polsce to kapitał społeczny. Mamy bardzo niski poziom zaufania społecznego i słabo działamy wspólnie. Źle wychodzimy na spółkach i ciężko jest nam zaufać drugiej stronie, a przy wytwarzaniu technologii trzeba zaryzykować - dodał.

- Nawet jeżeli chcielibyśmy wejść w dany obszar, ciężko jest uruchomić odpowiednią sieć i grupę inżynierów. Potrzebujemy wykształconych kadr i wyszkolić parę tysięcy ludzi, którzy będą rozumieli dane zjawisko - wyjaśnił ekonomista.

Lewica ma o co walczyć

- Trzeba być mądrzejszym o to, czego nauczyła nas historia w 2015 r., kiedy to w Sejmie zabrakło ugrupowania lewicowego. Dzisiaj liderzy partii lewicowych muszą być o to mądrzejsi. Sondaże pokazują, że jeśli lewica się jednoczy to możemy liczyć na dwucyfrowy wynik. W niektórych regionach lewica ma nawet 18%, więc mamy o co walczyć - zapowiedział Krzysztof Śmiszek.

- Mamy problem z przestrzeganiem praw osób nieheteroseksualnych. Nie mówimy o żądaniu czegoś ponad stan, ale o załatwieniu podstawowych praw - dodał gość PR 24 zapytany o temat związków partnerskich.

***

Więcej w zapisie rozmowy.

Audycję prowadzili Grzegorz Jankowski i Grzegorz Adamczyk.

PR24/pkr

____________________ 

Data emisji: 04.08.2019

Godzina emisji: 21:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak