X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jacek Saryusz-Wolski: firmowanie Parady Równości przez samorząd to anomalia

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 22:05
- Środowiska LGBT mają prawo manifestować, na tym polega wolność poglądów w demokracji, ścieranie się nurtów ideologicznych jest faktem. Nie jest natomiast standardem, aby brały to na swoje barki, lub wręcz firmowały władze, w tym wypadku samorządowe, to jest anomalia – mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
Jacek Saryusz-Wolski
Jacek Saryusz-WolskiFoto: PR24/J. Popławski

Podczas Parady Równości odbyła się msza polowa, którą odprawił Szymon Niemiec, aktywista środowisk LGBT i biskup niewielkiego Zjednoczonego Kościoła Chrześcijańskiego, organizacji nie podlegającej Kościołowi rzymskokatolickiemu. - Parodiowanie uroczystości religijnych, takich jak na warszawskiej Paradzie Równości byłoby szokujące, nie znam podobnych przypadków na Zachodzie Europy. Istnieje nieprzekraczalna granica, jest nią obraza uczuć religijnych – podkreślał Jacek Saryusz-Wolski.

- Wzorzec parad równościowych jest kopiowany, pamiętamy przyjazdy na manifestacje warszawskie z Berlina, te środowiska się łączą. Widać na paradach, że nie brakuje na nie środków, pozostaje pytanie skąd się biorą – zaznaczył europoseł.

Jacek Saryusz-Wolski ocenił również, jako wykraczające poza przyjęte standardy, uczestnictwo w tym wydarzeniu przedstawicieli placówek dyplomatycznych. - To jest ingerencja w sprawy, które nie pozostają, zgodnie z protokołem i normami międzynarodowymi, w kompetencjach placówek dyplomatycznych. Ministerstwo Spraw Zagranicznych powinno wyraźnie powiedzieć ambasadom, które w tym uczestniczyły, że sobie tego na terytorium Polski nie życzy. Warto zapytać, jak odebrałby Rząd Jej Królewskiej Mości udział pracowników polskiej ambasady w Londynie np. na marszu niepodległości Szkocji? Sądzę, że bardzo źle. To jest ingerowanie w sprawy, w które dyplomaci nie powinni się angażować – stwierdził europoseł.

Gość audycji odniósł się w rozmowie również do wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego i możliwego układu sił politycznych podczas nowej kadencji. – Najbardziej prawdopodobne wydaje się, że Ludowcy i Socjaliści dokooptują sobie jeszcze kogoś, tak by przekroczyć 50 proc. mandatów. To mogą być Zieloni lub Liberałowie, lub z drugiej strony Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy.

Więcej w zapisie rozmowy.

Audycję prowadzili Grzegorz Jankowski i Grzegorz Adamczyk.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 09.06.2019

Godzina emisji: 21:06

Czytaj także

"7x24". Incydenty podczas Parady Równości w Warszawie. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 10:45
Parodia mszy św., a także wulgarne i obraźliwe wypowiedzi pod adresem wyborców PiS - m.in. takie sytuacje miały miejsce podczas sobotniej Parady Równości w Warszawie. Impreza wywołała ogromne kontrowersje. Na temat organizacji tego typu manifestacji oraz o kwestii odpowiedzialności za zachowanie uczestników dyskutowali goście audycji "7x24".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Merta: katastrofa smoleńska zjednoczyła ludzi w buncie i odbudowała Polskę

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 15:46
- Katastrofa smoleńska odbudowała nam Polskę i wspólnotę. Zjednoczyła ludzi w buncie przeciwko świństwu i niesprawiedliwości - powiedziała w Polskim Radiu 24 Magdalena Merta, wdowa po zmarłym w Smoleńsku Tomaszu Mercie, podsekretarzu stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
rozwiń zwiń