X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Jacek Saryusz-Wolski: stosunki polsko-amerykańskie nigdy nie były tak bliskie

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 12:20
Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Waszyngtonie z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Rozmowy dotyczyły m.in. stałej obecności amerykańskich żołnierzy w naszym kraju. Prezydent USA powiedział, że utworzenie stałych baz wojsk amerykańskich w Polsce kosztowałoby ok. 2 miliardy dolarów. "Myślę, że to mogłoby być coś przydatnego dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa naszych krajów" - przekonywał amerykański prezydent. O efektach wizyty polskiego prezydenta w USA mówił w audycji Świat 24 Jacek Saryusz-Wolski, eurodeputowany.
Audio
  • 23.09.18 Jacek Saryusz-Wolski: stosunki polsko-amerykańskie nigdy nie były tak bliskie
Jacek Saryusz-Wolski
Jacek Saryusz-WolskiFoto: PAP/STEPHANIE LECOCQ

Współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa była głównym tematem spotkania prezydentów Polski i USA. Podczas konferencji prasowej Andrzej Duda nie krył, że przekonywał gospodarza Białego Domu do stałej obecności w Polsce wojsk amerykańskich. 

- To była bardzo ważna wizyta i zgadzam się z prezydentem Trumpem, że nigdy dotąd stosunki polsko-amerykańskie nie były tak bliskie. Fakty to potwierdzają, nigdy Stany Zjednoczone nie były tak zaangażowane w Polsce. To postęp w kierunku baz stałych w naszym kraju. Ci, którzy mówią, że brak konkretów, nie czytają umów kongresu. Polityka amerykańska rządzi się swoimi prawami - komentował Jacek Saryusz-Wolski.

Donald Trump eksponował aspekt finansowy przedsięwzięcia argumentując, że Stany Zjednoczone udzielają ochrony innym krajom co odbywa się kosztem amerykańskich podatników. Według rządu Polska jest w stanie ponieść wydatek, rzędu 2 mld dolarów.

- Artykuł 5 traktatu NATO-wskiego mówi o tym, że atak na jedno państwo, jest atakiem na wszystkie kraje sojuszu. To jest na papierze. Jeszcze lepiej jeśli, ta gwarancja będzie jeszcze miała potwierdzenie. Gdyby baza powstała, atak na Polskę byłby atakiem na Stany Zjednoczone. Pewność reakcji amerykańskiej wzrosłaby do kwadratu. To jest umocnienie tej gwarancji - mówił gość. 

Gościem audycji był również prof. Zdzisław Krasnodębski, który mówił o reakcji państw europejskich po zacieśnieniu współpracy pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi. 

Więcej w całej audycji.

Świat 24 prowadzili Grzegorz JankowskiGrzegorz Adamczyk.

PR24/PAP

__________________

Data emisji: 23.09.18

Godzina emisji: 21:05

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak