X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Poczytnik". Agnieszka Cubała o dzieciach w Powstaniu Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 12:30
Autorka porusza temat wybuchu Powstania Warszawskiego widzianego oczami dzieci. Swoimi wczesnymi wspomnieniami z tamtego czasu podzielili się ludzie znani, ale również ci dla większości anonimowi. Opowiedzieli o tym, czego byli świadkami i jak udało im się sprostać dramatycznej sytuacji, jaką była dla nich wojna.
Okładka książki Agnieszki Cubały Warszawskie dzieci 44. Prawdziwe historie dzieci w powstańczej Warszawie, wyd. Prószyński i S-ka
Okładka książki Agnieszki Cubały "Warszawskie dzieci '44. Prawdziwe historie dzieci w powstańczej Warszawie", wyd. Prószyński i S-kaFoto: proszynski.pl

3 października minęła 77. rocznica zakończenia Powstania Warszawskiego. Agnieszka Cubała poświęciła powstaniu już osiem książek. Najnowsza, "Warszawskie dzieci '44. Prawdziwe historie dzieci w powstańczej Warszawie", została wydana nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

warszawa 1945.jpg
Powstanie Warszawskie 1944. Bilans strat

Czytaj także:

Autorka przyznała, że zainteresowanie tym wydarzeniem historycznym zostało w niej zaszczepione jeszcze w szkole podstawowej, głównie dzięki literaturze. Dodała, że wiedzę na temat wojennej Warszawy czerpała jeszcze od samych powstańców i ich rodzin.

Posłuchaj
22:44 PR24_mp3 2021_10_03-22-05-55.mp3 Agnieszka Cubała o dzieciach w Powstaniu Warszawskim ("Poczytnik"/Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Poczytnik"

Prowadzący: Tomasz Zapert i Krzysztof Masłoń

Gość: Agnieszka Cubała (pisarka)

Data emisji: 03.10.2021

Godzina: 22.06

st

Czytaj także

"Odsłony Cata". Krzysztof Masłoń: czyta się z wypiekami

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 22:30
- Jest to nietypowy zbiór, tutaj mamy tylko nadawcę. "Cat" listy kieruje do kilkunastu osób. Pochodzą zarówno z czasów jego życia w Wielkiej Brytanii, dekady londyńskiej, jak i z okresu po powrocie do PRL, kiedy Mackiewicz, przez dziesięciolecie, aż do śmierci, mieszkał w Warszawie - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Zapert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdrada i bohaterstwo zamknięte w losach jednego człowieka

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 12:05
Andrzej Nowak-Arczewski, autor książki "Przykosa. Bohater z AK - zdrajca z UB. Śledztwo śladami Redera" w swojej książce starał się dociec, dlaczego drugowojenny bohater ziemi świętokrzyskiej funkcjonował po II wojnie światowej jako zdrajca wydający na śmierć swoich najbliższych współpracowników.
rozwiń zwiń