X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Mariusz Solecki o "MP4. Opowieść piłkarska": ta książka przyszła do mnie z impulsu

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 11:11
- Zacząłem pisać i zaczęło mnie to bawić i wciągać. "MP4" mnie poniósł, a inne dawne fascynacje też doszły do głosu - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Solecki, autor książki "MP4. Opowieść piłkarska".
MP4. Opowieść Futbolowa
"MP4. Opowieść Futbolowa"Foto: alphaspirit.it/ shutterstock
Zrzut ekranu 2021-07-05 o 13.49.07.jpg
"Arabska awantura". Monika Luft: konie mają być motywem, to przede wszystkim książka o ludziach

Tematem rozmowy była książka "MP4. Opowieść piłkarska". Autor Mariusz Solecki opowiedział między innymi o tym, co skłoniło go do napisania powieści o takiej tematyce. Nie zabrakło także nawiązania do finału Mistrzostw Europy 2020 oraz Copa America 2021.

Posłuchaj
22:43 PR24_mp3 2021_07_11-22-06-26.mp3 Mariusz Solecki: tam się pojawia pewien splot literatury i historii (Polskie Radio 24)

- Na pewno jest to fascynacja. Noszę ich w sobie kilka. Jedną z nich są Żołnierze Wyklęci, inną wędkarstwo, jeszcze inną piłkarstwo - podkreślił, zapytany o temat książki. - Moja kariera piłkarska jest żadna, oczywiście jak każdy chłopak w Polsce kopałem od dzieciństwa, a raczej byłem bramkarzem albo ewentualnie obrońcą - zaznaczył. 

Jak powiedział, "ta książka przyszła do niego z impulsu". - Zacząłem pisać i zaczęło mnie to bawić i wciągać. "MP4" mnie poniósł, a inne dawne fascynacje też doszły do głosu w tej książce - zaznaczył i dodał, że "tam się pojawia pewien splot literatury i historii".

- Gatunkowo nazwałem to tak, jak "Słownik terminów literackich" mi sugeruje, czyli opowieścią - podkreślił. - Jest to coś między powieścią a nowelą i opowiadaniem. Jest to amorficzne, czyli tak jak słownik ujmuje, nie ma wyrazistych wyróżników - dodał.


Więcej w nagraniu.        

***

Audycja"Poczytnik"

Prowadzący: Krzysztof Masłoń, Tomasz Zapert

GośćMariusz Solecki, autor książki "MP4. Opowieść piłkarska" 

Data emisji: 11.07.2021

Godz. emisji: 22.06

jb 

Czytaj także

Literackie nagrody Szymborskiej za rok 2019 i 2020. Ogłoszono nazwiska laureatów

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2021 00:10
Anna Adamowicz za tom "Animalia" i Genowefa Jakubowska-Fijałkowska za "Rośliny mięsożerne" zdobyły Nagrody Szymborskiej za rok 2019 i 2020. Ogłoszenie nazwisk laureatów odbyło się w Pałacu Potockich w Krakowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Książka o pewnych mechanizmach społecznych". Marek Ławrynowicz o "Malinówku"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2021 10:31
Są postaci trochę - powiedziałbym - symboliczne. Burmistrz reprezentuje władzę. (...) Proboszcz - wiadomo, w małej miejscowości jest postacią bardzo ważną. Chciałem napisać książkę o pewnych mechanizmach społecznych, właśnie pokazanych poprzez taki mikro-świat - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Ławrynowicz o swojej książce "Malinówek".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzym z innej perspektywy. Piotr Kępiński w PR24 o książce "Szczury z via Veneto"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2021 11:30
Nigdy nie myślałem, żeby w ten sposób "ugryźć" Rzym. (...) Dla mnie elementarnym szokiem było zobaczenie szczurów w zupełnym centrum, niedaleko synagogi, vis-à-vis Wyspy Tyberyjskiej. Byłem tym absolutnie zaszokowany - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Kępiński o swojej nowej książce "Szczury z via Veneto".
rozwiń zwiń