X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Człowiek absolutnie wybitny". Krzysztof Masłoń w PR24 o Stefanie Kisielewskim

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 11:20
- Poznałem Stefana Kisielewskiego w latach 80., odbyłem z nim jedną krótką i jedną długą rozmowę - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Masłoń. Współprowadzącym audycję był Tomasz Zapert.
Stefan Kisielewski przy fortepianie w swoim domu w 1982 r.
Stefan Kisielewski przy fortepianie w swoim domu w 1982 r.Foto: TVP/PAP/ARCH- Mirosław Stankiewicz

"Reakcjonista" – pod takim tytułem ukazała się antologia przemyśleń na tematy polityczne, kulturalne, ekonomiczne oraz filozoficzne Stefana Kisielewskiego. 7 marca minęło 110 lat od urodzin Kisiela, który "wadził się z całym światem" – jak piszą redaktorzy książki.

- To był człowiek absolutnie wybitny, z tym większą chęcią sięgnąłem po książkę, choć sięgnąłem po nią nieufnie, na szczęście im więcej wchodziłem w tekst, tym większa była moja satysfakcja czytelnicza - powiedział Krzysztof Masłoń.


Gromek-Illg_Szymborska_1200.jpg
Krzysztof Masłoń o książce "Szymborska. Znaki szczególne": uwagi odnośnie do Herberta są nie na miejscu

"Może zachęcać młode pokolenia"

Stefan Kisielewski był pisarzem, kompozytorem, krytykiem muzycznym, felietonistą m.in. "Tygodnika Powszechnego", ale przede wszystkim jedną z najbarwniejszych powojennych osobistości w Polsce. Był też autorytetem moralnym, udało mu się przejść przez czasy PRL-u z twarzą, honorem i czystym sumieniem. Leopold Tyrmand, jeden z najlepszych przyjaciół Kisiela, tak go charakteryzował: "Ma mózg wyekwipowany w zdolność jasnego, prostego, łatwego przedstawiania własnej prawdy, choćby najtrudniejszej, czasem uparty i pieniacki (zwłaszcza, gdy nie ma racji), ale zakorzeniony w zdrowym i prawidłowym odczuciu moralnych odpowiedzialności, wahań, rzetelności".

- Lektura książki może zachęcić młode pokolenie Polaków do sięgnięcia po spuściznę pisarską Kisiela, a może i po spuściznę muzyczną, bo mało kto zapewne wie, że był muzykiem - przypomniał Tomasz Zapert.


Posłuchaj
23:10 PR24_mp3 2021_03_14-22-06-11.mp3 T. Zapert i K. Masłoń o S. Kisielewskim ("Poczytnik")

Audycja: "Poczytnik"

Prowadzący: Tomasz Zapert i Krzysztof Masłoń

Data emisji: 14.03.2021

Godzina: 22.06 

Czytaj także

Jurgała-Jureczka: moja przygoda z Kossakiem rozpoczęła się 27 lat temu

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 10:00
- Kossakowie cały czas mi towarzyszą, będzie więc dalszy ciąg tej historii - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Jurgała-Jureczka, autorka książki "Kossakowie. Tango".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wątpliwości oraz szukanie Boga". Chmielewski o powieści "Jezioro Dargin"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 12:00
- Nie ukrywam, że moim wielkim punktem odniesienia jest Kazimierz Orłoś, którego opowiadania czytuję od wielu lat - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Chmielewski, prozaik, historyk i dziennikarz.
rozwiń zwiń