X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Miller o dziejach Bazaru Różyckiego: to tylko pretekst, aby mówić o stylu życia

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 23:30
- Bardzo ważna była sama praca nad książką. Ona ma autonomiczną wartość. W miarę pisania sami sobie uświadomiliśmy, co robimy i jakie to może mieć znaczenie - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Miller, reportażysta.
Audio
  • Marek Miller o książce "Co dzień świeży pieniądz czyli dzieje bazaru Różyckiego". ("Poczytnik")
Okładka książki
Okładka książkiFoto: materiały prom./Archiwum Fotograficzne Zbyszka Siemaszki (NAC)

Książka "Co dzień świeży pieniądz, czyli dzieje Bazaru Różyckiego" została przygotowana w Laboratorium Reportażu. Jak poinformował Marek Miller, pisało ją między innymi ponad 300 studentów, z czego prace przeszło 90 z nich znalazły się w publikacji. Przygotowanie reportażu zajęło siedem lat. 

Czytaj także:
bazar Różyckiego NAC 1200.jpg
Wycieczka po historii Bazaru Różyckiego

- Bardzo ważna była sama praca nad książką. Ona ma autonomiczną wartość  - mówił autor albumu. - W miarę pisania sami sobie uświadomiliśmy, co robimy i jakie to może mieć znaczenie - podkreślił gość PR24.

Jak wyjaśnił rozmówca, dopiero w trakcie przygotowywania publikacji okazało się, że "dzieje Bazaru Różyckiego to tylko pretekst, aby mówić o stylu życia". 

Czytaj także:

Wpływ Marka Nowakowskiego 

Gość PR24 podkreślił, że ogromną rolę w projekcie odegrał Marek Nowakowski, który nie tylko nakłonił rozmówcę do pisania, ale po prostu "kazał mu to zrobić". Miller wyjaśnił, że pomysłodawca w znacznym stopniu umożliwił powstanie książki.

Czytaj także:
Kercelak 1200.jpg
Kercelak - przedwojenny bazar na Woli

- Dzięki niemu mieliśmy wejście na bazar - zaznaczył reportażysta. - On był dla nas tzw. gwarantem, bo ci ludzie nie byli specjalnie zainteresowani tym, aby opowiadać - podkreślił autor. Jak zaznaczył Miller, bohaterowie publikacji nie mieli w tym żadnego interesu. 

- Marek był dla nas takim kapitanem statku. Kontrolował nas z pewnej odległości i mówił o głębszych sensach, bo myśmy na początku bardzo powoli dojrzewali do tej pracy - podsumował rozmówca. 

Zapraszamy do wysłuchania całego zapisu rozmowy.

Posłuchaj
23:52 PR24_mp3 2021_02_21-22-06-04.mp3 Marek Miller o książce "Co dzień świeży pieniądz, czyli dzieje bazaru Różyckiego". ("Poczytnik")

***

Audycja: "Poczytnik"

Prowadzący: Tomasz Zapert i Krzysztof Masłoń

Gość: Marek Miller (reportażysta)

Data emisji: 21.02.2021

Godzina: 22.06

jbt/pr24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miejsce-legenda. Bazar Różyckiego

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2015 17:54
Bazar Różyckiego przetrwał kilka epok. Nie zdusiła go nawet stalinowska "bitwa o handel", której ofiary trafiały do obozów pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatnia Grenada? Historie Bazaru Różyckiego

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2015 00:35
- Wszystko, co dotyczy Bazaru Różyckiego, jest przysypane kurzem. Zarówno istota tego, co się tam działo, jak i jego znaczenie społeczne - uważa reporter Marek Miller.
rozwiń zwiń