X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Bunt i afirmacja", czyli "najważniejsza książka Bronisława Wildsteina"

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 23:15
- Wytrawny publicysta, ale również pisarz, Bronisław Wildstein, opowiada o naszej współczesności w trzech planach: filozoficznym, politycznym i artystycznym - mówił w Polskim Radiu 24 o utworze "Bunt i afirmacja. Esej o naszych czasach" Tomasz Zapert. - To książka bardzo potrzebna i prowokująca - mówił o dziele Bronisława Wildsteina Krzysztof Masłoń.
Audio
  • "Bunt i afirmacja. Esej o naszych czasach" Bronisława Wildsteina (Polskie Radio 24/Poczytnik)

W księgarniach można nabyć nową książkę Bronisława Wildsteina. "Bunt i afirmacja. Esej o naszych czasach" to utwór, jak czytamy w opisie, "erudycyjny, pełen filozoficznych i literackich odwołań", "esej o kluczowym dla zrozumienia naszych czasów napięciu". "Jak pisze autor we Wprowadzeniu: »Bunt i afirmacja jawią się jako bieguny konfliktu, który współcześnie dzieli naszą cywilizację«" - informuje Państwowy Instytut Wydawniczy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
książka 1200.jpg
"Poczytnik". Prof. Jacek Kowalski obala średniowieczne mity

>>>[POLSKIE RADIO 24] "Poczytnik". Roman Jasiński. Twórczość długoletniego dyrektora muzycznego Polskiego Radia

W opinii Krzysztofa Masłonia, dzieło powinno wzbudzić szerokie dyskusje. - To najważniejsza dotąd napisana książka Wildsteina - ocenił. Dodał, że eseje znanego publicysty są "bardzo potrzebne i prowokujące".

- Napisana z oddechem, a jednocześnie pasją. Bardzo współczesna, choć odwołuje się do dawnych filozofów - mówił dziennikarz o książce. Dodał, że można w niej znaleźć polemikę z myślą oświeceniową i marksizmem.

>>>[POLSKIE RADIO 24] "Kaszpirowski. Sen o wszechmocy" czyli jak udało się zahipnotyzować Polskę

Tomasz Zapert zaznaczył, że  "Bunt i afirmacja..." przedstawia tezę, że okres Oświecenia był wstępem do powstania dzisiejszych ruchów skrajnie lewicowych. - To był okres, kiedy człowiek zaczął odchodzić od Boga - wskazywał i dodał, że wówczas filozofowie "uznali, że człowiek sam potrafi stworzyć doskonały świat".

- Wytrawny publicysta, ale również pisarz, Bronisław Wildstein, opowiada o naszej współczesności w trzech planach: filozoficznym, politycznym i artystycznym - ocenił Tomasz Zapert.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Poczytnik"
Prowadzą: Krzysztof Masłoń, Tomasz Zapert
Data emisji: 07.06.2020
Godzina emisji: 22.06

PR24/ms/Państwowy Instytut Wydawniczy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ważne postaci dla naszego piśmiennictwa". Masłoń i Zapert o Ginczance i Jeleńskim

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 10:32
Tematem audycji były dwie książki biograficzne poświęcone postaciom ważnym dla polskiej literatury. Pierwsza pt. "Ginczanka. Nie upilnuje mnie nikt" autorstwa Izoldy Kiec, a druga pt. "Kot. Opowieść o Konstantym A. Jeleńskim" autorstwa Anny Arno.
rozwiń zwiń