X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Kaszpirowski. Sen o wszechmocy" czyli jak udało się zahipnotyzować Polskę

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 11:11
- Kaszpirowski jest wstydliwym etapem dzieciństwa obecnej Polski. Może dlatego nikt, w ciągu trzydziestu lat, jakie upływają od jego pierwszego seansu w Polsce, nie zebrał się za w miarę kompletne opisanie tego fenomenu - mówił w Polskim Radiu 24 Gabriel Michalik, autor książki "Kaszpirowski. Sen o wszechmocy".
Audio
Okładka książki Kaszpirowski. Sen o wszechmocy
Okładka książki "Kaszpirowski. Sen o wszechmocy"Foto: www.facebook.com/pg/WYDAWNICTWOAGORA

Niesłychana kariera Kaszpirowskiego w Polsce to jedno z najbardziej tajemniczych zjawisk naszej historii najnowszej. Kim tak naprawdę był hipnotyzer? Czy daliśmy się wszyscy nabrać?

- Przyjmowany był przez najwyższych hierarchów Kościoła, ważną postacią w jego promowaniu i współpromowaniu był Lech Wałęsa (..) natknąłem się na  zdjęcia Kaszpirowskiego ze Stefanem Kisielewskim i Aleksandrem Małachowskim. Człowiek, którego dzisiaj traktujemy jak komiczny element kultury masowej przetoczył się przez najważniejsze salony naszego kraju. Nie była to zatem tylko fascynacja Kaszpirowskim przez masy, ale również jego ważne przełożenie na elity - mówił Gabriel Michalik i dodał - pojawia się pytanie, na ile było to zmanipulowane, a na ile ktoś pociągający za niewidzialne sznurki ustawił tak całą sytuację, czy był to przypadek. Na to pytanie staram się w książce odpowiedzieć - podkreślał autor książki.

Biografia rosyjskiego psychiatry to również odkrywcze spojrzenie na wojnę z religią w epoce komunizmu i jej odrodzenie po rozpadzie ZSRR, polską transformację i pogrążony w ideowym chaosie współczesny świat.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

***

Audycja: Poczytnik

Prowadzący: Krzysztof Masłoń, Tomasz Zapert

Gość: Gabriel Michalik

Data emisji: 16.02.2020

Godzina emisji: 22.06

PR24/mat.prom/ka


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak Warszawa zapisała się w biografii Herlinga-Grudzińskiego?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 15:32
- Jego ścisły związek z Warszawą trwał dwa lata. I to jest absolutny fenomen. On w tym czasie zaistniał jako krytyk, opublikował teksty o bardzo ważnych pisarzach, uczestniczył w bardzo poważnych seminariach prowadzonych przez jego późniejszego mistrza - prof. Ludwika Frydego, nawiązał znajomości z ludźmi, którzy jeśli nie zginęli w czasie wojny, odgrywali później często bardzo ważną rolę w jego życiu - mówił w Dwójce prof. Włodzimierz Bolecki.
rozwiń zwiń