X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Poczytnik". Nowa książka prof. W. Roszkowskiego "Kierunek Targowica. Polska 2005-2015"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 23:35
W połowie września ukazała się kolejna w tym roku książka autorstwa profesora Wojciecha Roszkowskiego. O pozycji zatytułowanej "Kierunek Targowica. Polska 2005-2015" rozmawiali w "Poczytniku" Krzysztof Masłoń i Tomasz Zapert.
Audio
Okładka książki Kierunek Targowica. Polska 2005-2015
Okładka książki "Kierunek Targowica. Polska 2005-2015"Foto: Świat Książki / mat. pras.

Autor zainteresował się zagadnieniem dekady 2005-2015 w polskiej polityce. Książka rozpoczyna się od wyborów wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość w 2005 roku, a kończy się wyborami wygranymi przez PiS w roku 2015.

Zaawansowana analiza wydarzeń i obfitość źródeł

Jak podkreślają gospodarze audycji, autor książki nie ukrywa swoich sympatii politycznych i nie chowa się za fałszywą bezstronnością. Sytuacje z opisywanej przestrzeni czasowej analizuje opierając się na bardzo licznych źródłach, które są w każdym rozdziale wyszczególnione, aczkolwiek - na co zwrócono sytuację w audycji - z wydawniczej perspektywy można dostrzec błąd. Brak w książce indeksu.

- Profesor bardzo skrupulatnie, dogłębnie, wnikliwie, wykorzystując wiele źródeł - o czym świadczą wielostronicowe przypisy przy każdym rozdziale - przeanalizował pod kątem politycznym, społecznym, obyczajowym tę naszą dekadę. To chyba pierwsza książką, takie kompendium na ten temat - mówił Tomasz Zapert.

- Ciekawe, dlaczego tak wiele miejsca w przypisach zajmuje prasa? Okazuje się, że to jest chyba główne źródło, z którego korzystał profesor Wojciech Roszkowski, pisząc tę książkę. To jednak dobrze świadczy o naszych mediach - mówił Krzysztof Masłoń.

Więcej w nagraniu.

Audycję "Poczytnik" prowadzili Krzysztof Masłoń i Tomasz Zapert.

Polskie Radio 24/jmo

***

Data emisji: 29.09.2019

Godzina emisji: 23:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Konfrontacje Idei". Rewolucję wspierają wielkie korporacje, które na tym zarabiają

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 10:09
- Cóż to jest demokracja? Władza wykonawcza, ustawodawcza i sądownicza? Nie! Są trzy jeszcze ważniejsze: biznes, media i służby - mówi prof. Wojciech Roszkowski w Polskim Radiu 24. W rozmowie ze Zdzisławem Krasnodębskim naukowiec mówił o swojej książce "Roztrzaskane Lustro. Upadek cywilizacji zachodniej".
rozwiń zwiń