X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Andrzej Żuławski. "Człowiek o wielu twarzach"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 08:00
- Strona finansowa nie była dla niego tak istotna jak to, żeby być wolnym twórcą. A był twórcą dużego kalibru - powiedziała w Polskim Radiu 24 Aleksandra Szarłat, autorka książki "Żuławski. Szaman".
Audio
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: mat. promocyjne

Wszyscy, którzy mówią w tej książce, zgadzają się co do jednego: Andrzej Żuławski był człowiekiem fascynującym. Hipnotyzował ludzi. On sam mawiał, że każdy jego film to jedno dodatkowe życie. Ale życie Żuławskiego jest ciekawsze niż wszystkie te filmy razem wzięte.

Dziennikarka Aleksandra Szarłat przenika za zasłonę mitu, również tego, który jej bohater budował na własny użytek. Żuławski tak jak formułował sądy, tak też żył – według własnych zasad. Nic więc dziwnego, że przypięto mu łatkę skandalisty. Gdy autorka wyjawiała, że zamierza napisać jego biografię, rozmówcy reagowali zdumieniem: „Ależ to niemożliwe, ponieważ on się składał z samych sprzeczności”.

Aleksandra Szarłat mówiła w PR24 o tym, że Andrzej Żuławski był człowiekiem niezmiernie pracowitym, człowiekiem o wielu twarzach. - Ta postać nie jest przedstawiona przeze mnie jednoznacznie. Miał niezwykłą wyobraźnię, która czasami przerastała epokę - powiedziała Aleksandra Szarłat.

Krzysztof Masłoń zauważył, że autor książek powinien bronić swojego bohatera, a tak w jego ocenie postępuje właśnie Aleksandra Szarłat. Stwierdził, że książka ma ponad 600 stron, ale czyta się ją jednym tchem.

W audycji m.in. o uprzywilejowanej pozycji Andrzeja Żuławskiego, którą zapewniała osoba ojca pisarza, o środowiskowej niechęci do Andrzeja Żuławskiego oraz o jego twórczości filmowej.

Audycję przygotowali: Krzysztof Masłoń i Tomasz Zapert.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

PR24/tb/ mat. prasowe

____________________ 

Data emisji: 08.09.2019

Godzina emisji: 22:09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak