X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Pan od poezji". Joanna Siedlecka o Zbigniewie Herbercie

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 12:25
Nowe, rozszerzone wydanie "Pana od poezji" to reporterska biografia Zbigniewa Herberta. Kopalnia nieznanych materiałów, która łamie stereotyp postrzegania poety. - W nowym wydaniu jest sześć dodatkowych rozdziałów i wiele nowych fotografii uzyskanych od moich rozmówców. Są to cymelia - mówiła w Polskim Radiu 24 autorka książki, Joanna Siedlecka.
Audio
Pan od poezji. O Zbigniewie Herbercie
"Pan od poezji. O Zbigniewie Herbercie" Foto: mat.promocyjne

Joanna Siedlecka specjalizuje się w biografiach pisarzy. Zebrała rozproszoną wiedzę o Zbigniewie Herbercie, dotarła do nieznanych faktów z jego życia, a inne starała się weryfikować. Spróbowała także podważyć niektóre informacje dotyczące lat młodzieńczych, które Herbert często sam ogłaszał.

Przejrzała nawet materiały zgromadzone w IPN na temat poety. - Byłam zdumiona, że Służba Bezpieczeństwa interesowała się również literackim noblem. Nie tylko ze względu na Herberta, lansowała również "swoich" m.in. Iwaszkiewicza i Andrzejewskiego. Herbert był nominowany z Zachodu, trwała zimna wojna, podobnie było z Gombrowiczem. Służba Bezpieczeństwa próbowała podstawić im nogę - tłumaczyła autorka książki.

Pierwsze wydanie książki było nominowane w 2003 r. do dwóch najważniejszych literackich laurów: Nagrody Nike i Nagrody im. Józefa Mackiewicza.

Więcej w nagraniu.

Audycję "Poczytnik" prowadzili Krzysztof Masłoń i Tomasz Zapert.

Data emisji: 23.12

Godzina emisji: 22.06

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbigniew Herbert - optymista, który kochał życie

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 12:36
- Kiedy się pisze o Herbercie, uderza się we wzniosłe tony, on tego bardzo nie lubił. Był człowiekiem pełnym humoru i ironii. Kochał życie – powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Siedlecka, pisarka i dziennikarka.
rozwiń zwiń