X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiesław Myśliwski. „Ucho igielne”

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 09:56
Rozważania nad ludzkim losem, pamięcią i historią, zagadkowością intymnych relacji, a przede wszystkim nad tajemnicą spotkania młodości i starości. Książka „Ucho igielne” to również rozprawa o tym, jak upływający czas odciska piętno na ludzkim doświadczaniu siebie i świata.
Audio
  • 25.11.18 „Poczytnik” o twórczości Wiesława Myśliwskiego i książce „Ucho igielne”
Okładka książki Ucho igielne autorstwa Wiesława Myśliwskiego.
Okładka książki "Ucho igielne" autorstwa Wiesława Myśliwskiego.Foto: Wydawnictwo Znak

Autorem „Ucha igielnego” jest Wiesław Myśliwski, jeden z najważniejszych polskich pisarzy, dwukrotnie uhonorowany literacką Nagrodą NIKE. Krzysztof Masłoń podkreślił, że lektura nie była zbyt łatwa, ale przyjemna. Przyznał, że „jest to świetna proza”.

– Wielokrotnie odkładałem książkę, by do niej wrócić. Musiałem wysilić się, by połączyć poszczególne wątki. Zasadniczym głosem jest narrator, który przedstawia wydarzenia w książce z dwóch perspektyw: młodości i starości – stwierdził krytyk literacki.

Podobne wrażenia po przeczytaniu publikacji odniósł Tomasz Zapert. Wskazał, że jej czytanie utrudniają dygresje. Zdaniem publicysty, „Ucha igielnego” nie można jednak zaliczyć do najwybitniejszych pozycji w dorobku Wiesława Myśliwskiego.

– Zaskoczył mnie początek książki, bo zacząłem sądzić, że będzie to kryminał. W dalszych jej częściach mnożyły się dygresje i bohaterowie, dlatego należało być skoncentrowanym podążając za stylem autora. Łatwo można pominąć wątki, które potem powracają. Temat zależności młodości i starości jest częstym elementem w twórczości Myśliwskiego. Tutaj dodatkowo wpleciono dużą dawkę autobiograficznej historii pisarza – dodał w Polskim Radiu 24.

Audycję „Poczytnik” prowadzili Tomasz Zapert i Krzysztof Masłoń.

Polskie Radio 24/db

---------------------------

Data emisji: 25.11.18

Godzina emisji: 22.06

Czytaj także

Wiesław Myśliwski: bohatera wymyśla mój język

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2018 12:00
- Czasami zdanie, które napiszę, powołuje bohatera. Jeśli on zyskuje moją aprobatę, to ja dopiero staram się go zbudować - mówił w Dwójkowej audycji "Dwukropek" wybitny prozaik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książka "Sekrety przodków". Moc wspominania bliskich

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 16:43
Uroczystość Wszystkich Świętych to doskonała okazja do spotkań z rodzinami i do wspominania ukochanych bliskich. To także mozliwość, by poznać fascynujące historie naszych przodków. O tym, jak ważna jest znajomość dziejów rodziny w życiu człowieka mówiła Katarzyna Droga, autorka książki "Sekrety przodków".
rozwiń zwiń