X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jakie wybrać ubezpieczenie by dobrze chroniło nasze dziecko?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2018 16:01
Wkrótce po wakacjach dzieci wrócą do szkół, a wielu nauczycieli zwróci się na początku roku szkolnego do rodziców, by wpłacili 50 złotych na ubezpieczenie dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków. Co warte jest takie ubezpieczenie?
Audio
  • W rozmowie z Elżbietą Szczerbak na antenie Polskiego Radia 24 Dorota Fal - doradca zarządu do spraw ubezpieczeń zdrowotnych w Polskiej Izbie Ubezpieczeń - mówiła o tym, na co trzeba zwrócić uwagę ubezpieczając na początku roku szkolnego nasze dziecko od następstw nieszczęśliwych wypadków.
Warto dokładnie przeczytać, co obejmuje polisa ubezpieczeniowa od następstw nieszczęśliwych wypadków, zanim ją wykupimy dla dziecka.
Warto dokładnie przeczytać, co obejmuje polisa ubezpieczeniowa od następstw nieszczęśliwych wypadków, zanim ją wykupimy dla dziecka.Foto: Pixabay

Jak powiedziała w rozmowie z Elżbietą Szczerbak na antenie Polskiego Radia 24 Dorota Fal - doradca zarządu do spraw ubezpieczeń zdrowotnych w Polskiej Izbie Ubezpieczeń - w przypadku kiedy mamy propozycję kilku ubezpieczeń - to świadczenie w razie wypadku należy nam się z każdej polisy.

Czego potrzebujemy?

Warto też zastanowić się - dodała - czego potrzebujemy, gdyby dojdzie do wypadku i przed jakim ryzykiem chcemy chronić nasze dziecko.

Każdy ma prawo - podkreśliła Dorota Fal - zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia i np. poprosić pośrednika ubezpieczeniowego o wyjaśnienie - co dokładnie znajduje się w ofercie ubezpieczenia.

Większy zakres ubezpieczenia, droższa polisa

Dodała, że w takiej polisie szkolnej powinien znaleźć się jak najszerszy zakres zdarzeń i wypadków, objęty ubezpieczeniem, włącznie z wypadkami śmiertelnymi.

Warto pamietać, że pakiet takich ubezpieczeń możemy również dobrać sobie indywidualnie, ale im zakres polisy będzie szerszy, tym będzie ona droższa. 

Elżbieta Szczerbak, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Coraz więcej osób zapewnia jedynie minimum w wyprawce szkolnej”

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 14:01
- Rośnie grupa osób, które zapewniają jedynie minimum w wyprawce szkolnej swojego dziecka. Kupują najprostsze i najtańsze rzeczy – powiedziała w audycji O Sobie Samych ekspertka ds. badań rynkowych Provident Anna Karasińska. O tym, jak z wydatkami związanymi z nowym rokiem szkolnym radzą sobie wielodzietne rodziny, mówił w Polskim Radiu 24 także Michał Mikołajczyk z Polskiego Czerwonego Krzyża.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ubezpieczenia szkolne. „Problemem jest nieuważne czytanie umów”

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 14:29
Rozpoczął się rok szkolny, a wraz z nim powraca temat ubezpieczenia szkolnego. Ubezpieczanie dziecka nie jest obowiązkowe, tylko dobrowolne. Przed zawarciem umowy warto się zapoznać od czego się ubezpieczamy i na jaką kwotę opiewa umowa. O szczegółach tematyki ubezpieczeniowej mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Bielecki z Biura Rzecznika Finansowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prace domowe. Czy uczniowie są przeciążeni?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2018 10:00
Około dwóch godzin dziennie. Tyle średnio polscy uczniowie spędzają czasu po szkole na odrabianiu lekcji. Coraz częściej z ust rodziców i psychologów słychać postulat likwidacji prac domowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister Bartosz Marczuk: wpłynęło już 110 tys. wniosków ws. programu "Dobry Start"

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 11:16
Ruszył program wyprawek dla uczniów "Dobry start". Od lipca wnioski można składać przez Internet, od sierpnia także osobiście w urzędach. Gościem Polskiego Radia 24 był wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk. 
rozwiń zwiń