X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kryzys polityczny i gospodarczy w Wenezueli. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2019 13:45
Wenezuela znalazła się w dużym kryzysie politycznym i gospodarczym. Państwo ma dwóch prezydentów. Lider opozycji Juan Guaido ogłosił się tymczasową głową państwa. Pułkownik Jose Luis Silva, attaché ds. obrony Wenezueli powiedział, że nie uznaje już Nicolasa Maduro za prezydenta. Tę sytuację w Polskim Radiu 24 komentowali Magdalena Cedro (Dziennik Gazeta Prawna) i dr Marek Szopski (Uniwersytet Warszawski).  
Audio
  • 27.01.19 Tydzień - Świat: Magdalena Cedro i Marek Szopski
Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro
Prezydent Wenezueli Nicolas MaduroFoto: PAP/EPA/MIGUEL GUTIERREZ

Po czterech latach rządów socjalistycznego przywódcy Nicolasa Maduro Wenezuela przeżywa głęboki kryzys gospodarczy. Brak żywności i dostępu do opieki zdrowotnej zmusił ponad 2 miliony mieszkańców do opuszczenia kraju. Juan Guaido próbuje obalić Nicolasa Maduro, który po kontrowersyjnych wyborach, został zaprzysiężony na drugą kadencję.

Pułkownik Jose Luis Silva, przemawiając w sobotę z biura w ambasadzie wenezuelskiej w Waszyngtonie powiedział, że nie uznaje już Nicolasa Maduro za prezydenta Wenezueli i popiera lidera opozycji Juana Guaido jako tymczasowego przywódcę. 

- Sytuacja w wenezuelskiej armii nie jest tak klarowna jak mogłoby się wydawać. Armia jest fundamentem reżimu socjalistycznego, ustanowionego przez poprzednika Nicolasa Maduro - Hugo Cháveza. Natomiast dziś sytuacja jest skomplikowana. W sobotę oświadczenie wydał attaché ds. obrony Wenezueli, który poparł tymczasowego prezydenta Juana Guaido. Poza tym trzeba zwrócić również uwagę na rosnące niezadowolenie wśród niższych rangą wojskowych – powiedziała w Polskim Radiu 24 Magdalena Cedro.

Marek Szopski podkreślił natomiast, że Wenezuela jest przypadkiem kraju, który ze względu na swoje złoża ropy naftowej miał bardzo dobrą koniunkturę. - Jednak na swoim terytorium, nie ma nawet rafinerii ropy naftowej. To jest długotrwała bezmyślność. Tam są jedne z największych na świecie złóż. Wydawało się, że dobra koniunktura będzie bez końca, ale kiedy Amerykanie wprowadzili gaz łupkowy, cena spadła ze 150 dolarów za baryłkę do 50. Nagle okazało się, że wszystkie programy, które realizował Chávez, stały się niemożliwe do realizacji – zaznaczył.

Więcej tematów w całej audycji.

Rozmawiał Bogumił Husejnow.

Polskie Radio 24/bartos

-------------------------

Data emisji: 27.01.2019

Godzina emisji: 12.35

Zobacz więcej na temat: Wenezuela
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Attaché wojskowy Wenezueli w USA nie uznaje Maduro, poparł Juana Guaido

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2019 17:54
Pułkownik Jose Luis Silva, przemawiając w sobotę z biura w ambasadzie wenezuelskiej w Waszyngtonie powiedział, że nie uznaje już Nicolasa Maduro za prezydenta Wenezueli i popiera lidera opozycji Juana Guaido jako tymczasowego przywódcę. 
rozwiń zwiń