X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Mukowiscydoza i inne schorzenia genetyczne. Jak wygląda życie osób chorych?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 08:07
W audycji "Rodzina od Kuchni" rozmowa o problemach osób chorych na mukowiscydozę oraz inne choroby genetyczne. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Iwona Kopczyńska, mama dwóch chłopców cierpiących na wspomniane schorzenie oraz Waldemar Majek, prezes Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.
Audio
W Polsce żyje od 1700 do 1800 osób ze zdiagnozowaną mukowiscydozą. Choroba wywołuje między innymi problemy z układem oddechowym
W Polsce żyje od 1700 do 1800 osób ze zdiagnozowaną mukowiscydozą. Choroba wywołuje między innymi problemy z układem oddechowymFoto: shutterstock.com

Mukowiscydoza jest schorzeniem rzadkim i genetycznym, czyli takim, z którym człowiek przychodzi na świat, nie można się nią zarazić. Waldemar Majek wskazał, że określa się ją jako "najczęstszą z chorób rzadkich". W Polsce cierpi na nią ok. 2 tys. osób. – Tak naprawdę nie jest zbyt znana, podobnie jest z problemami i wyzwaniami, które stoją przed chorymi oraz ich rodzinami – podkreślił gość Polskiego Radia 24.

W jaki sposób u małych dzieci wykrywana jest mukowiscydoza? Czym charakteryzuje się ta choroba i jakie są w niej ograniczenia? Na te pytania odpowiedziała także Iwona Kopczyńska.

Audycję "Rodzina od Kuchni" prowadził Marcin Bąk.

Polskie Radio 24/db

------------------------------

Data emisji: 9.02.2019

Godzina emisji: 7.38

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wynurz się" - pozwala odetchnąć chorym na mukowiscydozę

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 14:36
- Mukowiscydoza to choroba uwarunkowana genetycznie. Wbrew strereotypom - jest niewidoczna, bo cierpią na nią ludzie, którzy wyglądają jak okazy zdrowia - wyjaśniała prof. Dorota Sands, kierownik Zakładu Mukowiscydozy IMiD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy seniorzy. Czego oczekują od młodszych pokoleń i co mogą im zaoferować?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2019 19:31
Już za kilka dni, bo w poniedziałek i wtorek, przypadną Dzień Babci i Dzień Dziadka. Przy tej okazji w Polskim Radiu 24 debata o sytuacji seniorów w Polsce, w tym o rządowych propozycjach dla osób starszych w ramach tzw. polityki senioralnej.
rozwiń zwiń